anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę skorzystać z gwarancji bez paragonu?

Legnica_1241
#7 Wielbiciel#

Cześć!

12 czerwca 2022 roku kupiłem na allegro mikser BOSCH MFQ 36490. Ostatnio mikser zaczął mi szfankować. Na opakowaniu jest napisane, że produkt posiada 24 miesięczną gwarancje producenta. Napisałem do sprzedawcy czy powinienem do nich się zwrócić z reklamacją, ale odpisali, żeby pisa do serwisu producenta. Niestety nie mogę znaleźć paragonu, czy efaktury na mailu( po roku to szczerze nie pamiętam czy wogóle były), a bez tego serwis nie przyjmie produktu. Napisałem ponownie do sprzedającego, czy jest szansa, aby mogli mi wystawić jakiś dowód zakupu, ale już nie odpisali. Chciałem napisać do allegro przez formularz kontaktowy, ale nie mogłem wysłać zapytania, bo trzeba było wybrać produkt, którego tyczy zapytanie, z listy produktów, która niestety była pusta, choć w historii zakupów ten mikser się znajduje. Dlatego chciałbym się zapytać, czy bez paragonu jest szansa na skorzystanie z gwarancji? Czy jakoś na podstawie histori zakupów można wydać jakiś dowód zakupu i czy potwierdzenie transakcji z banku, na której nie będzie napisane jaki przedmiot kupuję, może być dowodem zakupu? Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

az1rael
#21 Demiurg#

myślę że potwierdzenie zakupu z allegro i identyfikator płatności online wystarczy ale zapytaj u gwaranta. Druga rzecz to oprócz reklamacji masz przecież rękojmię to są 2 różne rzeczy a działają identycznie @Legnica_1241 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Najpierw musisz napisać skąd masz ten mikser. Czy zakupiony od firmy, z lombardu, od osoby prywatnej, czy po "taniości" od sprzedawcy towaru z palet ze zwrotów.

Nic o tym nie piszesz.

Po zakupie musisz mieć jakiś dowód zakupu - paragon lub FV - jak kupujesz od firmy. Jak od "prywatnego lub paleciarza"- to ponad 200 zł w plecy.

Duże firmy wysyłają FV na e-mail. Przeglądnij pocztę.

Ja takie rzeczy sprzedaję na paragon, otwieram opakowanie (co czasem klientom się nie podoba), sprawdzam towar czy nie jest uszkodzony mechanicznie, podbijam i wypełniam kartę gwarancyjną (bez wpisywania daty sprzedaży - w przypadku zwrotu żebym mógł to ponownie sprzedać) i przypinam paragon.

Fakt, masz też rękojmię - lecz zauważ, że w tym przypadku sprzedawca i tak będzie wysyłał towar do serwisu producenta. Potrzebny będzie dowód zakupu. 

Jednak w przypadku dużych firm - sieci - myślę, że powinno to być łatwiejsze.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Legnica_1241
#7 Wielbiciel#

kupione od firmy Electrosubiekt - https://allegro.pl/uzytkownik/Electrosubiekt

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Oficjalnie musisz mieć dowód zakupu (musi być na nim data zakupu) i kartę gwarancyjną. Nieoficjalnie możesz próbować, bez tego, czasem uznają (ale to jest całkowicie uznaniowe i okres gwarancji liczony jest od daty produkcji).

ps. Warunki gwarancji nie precyzują, co ma być dowodem zakupu.

oznacz moderatorów