anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę sprawdzić, jaką stawkę VAT Sprzedający ma w ofercie?

Client:94822203
#7 Wielbiciel#

A mam wrażenie ze sprzedawcy celowo to robią , i jak to ma sie do uczciwości i możliwości porównania ceny w czyim to interesie bo nie klientów i nie Allegro 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

mdrogeria
#21 Demiurg#

Parametry pod miniaturką .

oznacz moderatorów

Client:94822203
#7 Wielbiciel#

Tam jest info wystawia Fakturę VAT ale jaka stawka !!!!!!!!

oznacz moderatorów

Client:94822203
#7 Wielbiciel#

0% , 8% czy 23% 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

W tym przypadku powinieneś otrzymać pełną fakturę VAT ze stawką jakaobowiązuje dla danego produktu .

Sprzedawca ma do wyboru 

F-Vat / pełna /

F-Vat marża / niepełna / 

F bez Vat / wiadomo /

nie wystawiam 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:94822203 to zależy jaka stawka obowiązuje .

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Hej @Client:94822203, w chwili obecnej treść oferty nie zawiera informacji o wysokości stawki VAT. Natomiast Sprzedający ma obowiązek rozliczać VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jeśli uważasz, że któraś oferta je narusza, podaj proszę numer oferty, zweryfikujemy to.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

elektrorygiel
#7 Wielbiciel#

ok , dlatego przestałem kupować na firmę ( 95 % moich zakupów )  , ale czy takiego efektu oczekuje allegro ? to łatwiej zamknąć portal 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@elektrorygiel  nie rozumiem, jeżeli robisz zakupy na fv, to gdzie byś nie kupował, stawka podatku będzie taka sama. Normą jest, że sprzedawca detaliczny podaje cenę brutto i nie ma obowiązku podawać stawki vat.

oznacz moderatorów

elektrorygiel
#7 Wielbiciel#

nie mam czasu pisać maila żeby się dowiedzieć , czy jest 23 % vat  czy 0 % , w każdym  sklepie internetowym jest informacja jaka jest stawka w kwocie ile to netto a ile brutto i jak widzę ze to ta sama kwota , to wiem , ze dla mnie - na firmę jest drożej bo nie odliczę vatu 

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@elektrorygiel w dalszym ciągu nie rozumiem,  jeżeli kupujesz np. buty, to w każdym sklepie mają stawkę vat 23%. Kupując te buty na fakturę czy bez faktury płacisz tyle samo. Sklepy detaliczne muszą podawać cenę brutto.

oznacz moderatorów

elektrorygiel
#7 Wielbiciel#

tak place tyle samo ale dla przykładu : jeśli kosztują 123 zl z 23 % to ja zapłacę 100 zl a 23 odda mi Urząd Skarbowy , a jak 123 z 0% to ja place 123 za a 0 odda mi Urzad Skarbowy - to jest prawie 20 % różnicy  

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@elektrorygiel na Allegro kupuj u tych sprzedających, którzy deklarują, że wystawiają fakturę vat, zawsze jest to podane w parametrach przedmiotu. Nie ma takiej opcji żeby sprzedawca sam ustalał stawkę vat.

oznacz moderatorów

elektrorygiel
#7 Wielbiciel#

Nie ma sensu dalsza rozmowa nie rozumiesz przepisów o VAT

pozdrawiam

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Możesz, bez problemu. Po prostu "zadaj pytanie sprzedającemu".

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

elektrorygiel
#7 Wielbiciel#

nie mam czasu pisać maila żeby się dowiedzieć , czy jest 23 % vat  czy 0 % , w każdym  sklepie internetowym jest informacja jaka jest stawka w kwocie ile to netto a ile brutto i jak widzę ze to ta sama kwota , to wiem , ze dla mnie - na firmę jest drożej bo nie odliczę vatu 

oznacz moderatorów