anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić sprzedawcy towar kupiony jako używany?

Krzysiek__G
#7 Wielbiciel#

Kupiłem towar od sprzedawcy (firma). Towar w ofercie był zaznaczony jako używany. Czy mogę go zwrócić w ciągu 14 dni, czy tylko dotyczy to towarów nowych.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

komis-bell
#21 Demiurg#

Przy zakupie od przedsiębiorcy stan towaru nie ma znaczenia jeśli chodzi o odstąpienie od umowy - aczkolwiek są od tego drobne wyjątki. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Krzysiek__G oczywiście, każdy towar można oddać przy zakupie B2C, używany, nowy czy zakupiony w licytacji, powystawowy itp. chyba że jest to produkt z prawem wyłączenia, jak metale szlachetne, produkty higieniczne itp. więcej znajdziesz w Ustawie Konsumenckiej 🙂

Jedyne co sprzedawca może potrącić za zmniejszenie wartości towaru o ile go używałeś, uszkodziłeś itp. 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Krzysiek__G Przejdź do zakładki "Moje zakupy" szczegóły i masz ta opcję zwrotu:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione , towar taki jezeli nie jest objęty wyłączeniem zwrotu np: towar higieniczny podlega zwrotowi.

oznacz moderatorów

Krzysiek__G
#7 Wielbiciel#

Niestety, przy moim zakupie opcja zwrotu jest wyszarzała a kupiłem używany dysk twardy do komputera.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A daj link do oferty! zakup od firmy musi mieć prawo zwrotu z wyjątkami, jak napisałem.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Pokaż link do oferty w której zakupiłeś. 

oznacz moderatorów

Krzysiek__G
#7 Wielbiciel#

Gość prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Usunął wszystkie swoje oferty jako firma i wystawił je teraz jako osoba prywatna. Ja kupiłem od niego na allegro a nie na allegro lokalnie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście ale masz nadal ofertę w zakładce moje zakupy, więc otwórz dyskusję jak nie masz innej możliwości: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Krzysiek__G
#7 Wielbiciel#

Masz rację. Już wysłałem pytanie do sprzedawcy na temat zwrotu. Zobaczę co odpowie. Jeśli będzie kombinował to otworzę dyskusję.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Krzysiek__G Pokaż link do oferty w której dokonałeś zakupu - wszystko będzie jasne.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@Krzysiek__G    " Ja kupiłem od niego na allegro a nie na allegro lokalnie."

To nic nie znaczy.  Na zwykłym allegro też da się wystawiać oferty jako osoba prywatna.  Daj link do oferty w której kupiłeś zamiast gdybać. 

oznacz moderatorów