anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić telefon na którym zalogowałem się

Client:27318854
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie Czy mogę zwrócić telefon na którym zalogowałem się w celu sprawdzenia działania zgodnie z jego przeznaczeniem, wytrzymałości baterii itp. czy sprzedawca może odmówić zwrotu jeżeli byłem zalogowany na swoim koncie Google a potem przywróciłem wszystko do ustawień fabrycznych?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

br.
#21 Demiurg#

@Client:27318854  Czyli chcesz powiedzieć że twoja praca polega na sprawdzaniu nowych telefonów, wytrzymałości baterii itp.

Jeżeli jesteś użytkownikiem prywatnym czyli konsumentem a sprzedający firmą to możesz zwrócić ale musisz się liczyć z tym że sprzedający przyjmie od ciebie przedmiot używany i zwróci wartość przedmiotu używanego, czyli wartość  pomniejszoną.

Wiedza kosztuje.

oznacz moderatorów

Client:27318854
#7 Wielbiciel#

Moja praca? A skąd taki głupi tekst?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:27318854  "Moja praca? A skąd taki głupi tekst?"

Przepraszam jeśli poczułeś się dotknięty posądzeniem że pracujesz. Trzeba było od razu napisać że sprawdzanie telefonów to twoje hobby...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:27318854 Jeśli nie pozostawiłeś na nich danych/logowań, które uniemożliwią korzystanie z telefonu innemu kupującemu, to taki telefon możesz zwrócić. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:27318854 Odmówić nie może (jeśli jest przedsiębiorcą) ale ma prawo do obniżenia zwracanej kwoty jeśli wartość urządzenia się zmniejszyła.

Art 34 ustawy o prawach konsumenta

4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9.



oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:27318854 najwazniejsze pytanko czy to był iphone?

oznacz moderatorów

Client:27318854
#7 Wielbiciel#

Nie. Oppo

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Głupi tekst? 🤔

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:27318854 Pamiętaj tylko żeby przed przywróceniem ustawień fabrycznych wyłączyć automatyczne przywracanie. Jeśli tego nie zrobisz to po resecie telefon może wymagać logowania do konta Google 🙂 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:27318854 Przyjęcia zwrotu nie może Ci ale jak obniżyła się wartość zwracanego towaru może Ci obniżyć zwrot zwracanych środków.

oznacz moderatorów