anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić towar bez oryginalnego opakowania?

GRISZKAGM
#7 Wielbiciel#

Czy mogę zwrócić towar bez oryginalnego opakowania?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, oczywiście. Nie ma obowiązku zwracania towaru w oryginalnym opakowaniu. Sprzedawca nie może tego wymagać.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

A czy kupiłeś jako konsument i korzystasz ze swoich praw?

@xyz96 jak zwykle nie zna detali ale się wypowiada 😎

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@GRISZKAGM A doprecyzuj, co to za "towar" 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@Awo7959 to na pewno był stanik-biustonosz!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@GRISZKAGM Chodzi o tzw środki higieniczne np majtki itd.

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@exoryna  @LEW433  Domniemania, domysły, supozycje, 😷 Lepiej będzie się dowiedzieć, bo a nuż to kefir?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Awo7959 Nie czytałeś wczorajszej "dyskusji"? Są towary wymienione których nie powinno się otwierać, a ja dałem taki przykład, może być to guma do żucia.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Majtki nie są te 'higieniczne'....

 

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@LEW433  Zgoda, ale dobrze jest znać konkrety, pytanie było o "towar" a my nie wiemy jaki. Niektóre przypadki są różnie definiowane w przepisach.

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@exoryna  niehigieniczne majtki? obrzydliwość!

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@exoryna  no i to taki co to sam się lepi do krągłości, transparentny i z push-upem

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

W przypadku odstąpienia od umowy Zamawiający jest zobowiązany do odesłania zakupionych Produktów w oryginalnym opakowaniu wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy sprzedaży i dołączonym oryginalnym dowodem zakupu

Klauzula niedozwolona z rejestru UOKiK, pozycja 7353.

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@xyz96   😍 W pełni zgoda, ale jak napisałem wcześniej, nasz szanowny interlokutor/ka? nie napisał o jaki produkt mu chodzi. Czym innym jest spożywka a innym np. AGD. I tu ktoś psa zagrzebał.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Kefir można zwrócić w dwojaki sposób, nawet bez opakowania.

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@TATLOK  Takoż i w formach artystycznych, cedzony, podwójnie cedzony, punktowy, horyzontalny, i vertykalny tzw. wielorybniczy. Ale z tym ostatnim ostrożnie.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Nie wszystko, co zostanie przyklepane przez jakąś instytucję, jest obligatoryjnie mądre, zasadne i obiektywne.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@GRISZKAGM To zależy. Jeśli był to zakup od firmy - a nie należał do towarów wyłączonych ze zwrotów (poczytaj sobie o tym  np. TUTAJ), to owszem, możesz.  Zwróć  także uwagę na 34 ust. 4 ustawy o prawach konsumenta, który mówi, że: „konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy”." Oczywiście nie wiem, czy nastąpiło takie zmniejszenie  wartości, jako że nie raczyłeś poinformować nikogo, co to za towar, stąd masz tak wiele różnych odpowiedzi. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów