anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić towar na Allegro One bez odbierania ?

milox111
#1 Nowicjusz#

Zamówiłem towar i podałem błędny punkt odbioru Allegro One. Czy mogę zwrócić towar bez odbierania go?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

@milox111 możesz , wszystko możesz  ,ale w takim wypadku sprzedawca zostanie ociążony kosztem powrotu przesyłki i będzie miał prawo umniejszyć kwotę zwrotu środków i tą wartość .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mdrogeria 
W przypadku uchybienia przez Kupującego obowiązkom wynikającym z zawartej Umowy (tu: obowiązkowi odbioru zamówionej przesyłki z zakupionym przedmiotem) Sprzedawca nabywa prawa do roszczeń nie tylko za koszt powrotu nieodebranej przesyłki, ale również o naprawienie innych szkód, których ew. doznał sprzedawca w związku z niewywiązaniem się przez Kupującego z zawartej Umowy.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@milox111 darmowy zwrot w smarcie jest jak odbierzesz i odeślesz, nieodebranie paczki wiąże się dla Ciebie z kosztem dwóch przesyłek o ile nie była wysyłka darmo w smarcie wtedy tylko jednej powrotnej o ile odstąpisz od umowy tu zwrot paczki ( koszt powrotu pokrywa kupujący ) 

Ale z tego co jest w regulaminie to powinno być bez opłat ale niech to potwierdzi ktoś kto z tego korzysta 🙂

§ 10 ZWROTY PRZESYŁEK

  1. Przesyłki nieodebrane w terminie wskazanym w niniejszym Regulaminie, jak i Przesyłki, których odebrania Odbiorca w wyraźny sposób odmówił, podlegają zwrotowi do Nadawcy za opłatą wskazaną w Cenniku, którą obciążany jest Nadawca.
  2. Zwroty Przesyłek, o których mowa w § 8 ust. 4 niniejszego Regulaminu (tzw. zwroty konsumenckie), dokonywane przez Kupującego Sprzedającemu z wykorzystaniem Kodu Zwrotu Przesyłki w związku ze zwrotem Towaru są nieodpłatne.
Zwrot Przesyłek nieodebranych przez Adresata do Nadawcy
ONE_N1_ZWROT
w cenie Usługi
________
Κώστας
oznacz moderatorów