anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić towar użyty raz (detektor tętna )

Client:46798782
#7 Wielbiciel#

Chodzi o to on miał wyczuwać bicie serca dziecka a niestety tego nie ma a jest napisane że będzie od któregoś tyg. A jest całkiem inny dużo starszy tydzień i nic i postanowiłam zwrócić bo tyle pieniędzy za coś co niestety oszukują , zwróciłam bez przekładki kartonowej w środku i jeden foli i robią problemy a minęło od daty odebrania 2dni więc nie minęło 14 to mam prawo zwrócić i sklep mi zwróci czy niestety nie ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:46798782 Tak, masz prawo zwrócić w ciągu 14 dni. Sprzedawca po zwrocie towaru musi Ci oddać pieniądze. Jeśli stwarza problem, otwórz Dyskusję i poproś w niej o pomoc pracownika Allegro, który zobowiąże sprzedawcę do załatwienia sprawy zgodnie z zasadami; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

W tym konkretnym przypadku lepiej by było jednak zwrócić w ramach reklamacji, ponieważ towar jest niezgodny z opisem, a wtedy sprzedawca, jeśli reklamacja jest zasadna, musi oddać całą wpłatę lub dosłać Ci na swój koszt towar zgodny z umową, oddając jednocześnie koszt odesłania do reklamacji. Wyślij mu więc informację, że nie zwróciłaś bez podania przyczyny, tylko w ramach reklamacji z rękojmi.

Poczytaj w necie o różnicy pomiędzy zwrotem konsumenckim w ciągu 14 dni, a reklamacją z rękojmi, na którą masz 2 lata. Przy zwrocie konsumenckim sprzedawca może Ci potrącić część zwracanej ceny ze względu na zmniejszenie wartości towaru w wyniku używania go przez Ciebie, przy zasadnej reklamacji niczego nie może potrącać.

oznacz moderatorów

Client:46798782
#7 Wielbiciel#

Ok , dziękuję za pomoc 😉

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Tutaj nikt nie pytał o gwarancję. Chodzi o różnice między reklamacją z rękojmi a odstąpieniem konsumenckim.

oznacz moderatorów