anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić zakupiony klucz do oprogramowania ESET

MAMY ROZWIĄZANIE!
Modra22
#8 Zapaleniec#

Zakupiłam klucz do odnowienia licencji dla ESTET. 

Okazało się, popełniłam błąd - klucz dotyczył innej licencji i nie mógł być użyty - informacja od pomocy technicznej ESET.

Zgłosiłam to do sprzedającego z prośbą o możliwość wymiany bądź zwrotu. Odpowiedział, że "niestety oprogramowanie cyfrowe nie podlega zwrotowi".

Klucz nie został użyty, a na karcie produktu dla zakupu tego klucza jest informacja o zwrotach.

W regulaminie Allegro:

Sprzedający nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu nastepujących przedmiotów

  • treści cyfrowe, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli świadczenie rozpoczęło się za Twoją wyraźną zgodą przed upływem terminu na odstąpienie od umowy i po tym, jak przedsiębiorca poinformuje Cię o utracie prawa odstąpienia od umowy – na przykład pobranie ebooka, kodu do gry

Czy sprzedający ma obowiązek przyjąć zwrot?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
kostas11
#21 Demiurg#

@Modra22 to że jest zwrot dostępny formularz to nic nie zmienia, produkty cyfrowe nie podlegają zwrotowi 😞 Sprzedawca ma rację 😞

Art. 38. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa
lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

13) o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym,
jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy. 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Modra22
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź - wydaje mi się, że ten wpis w regulaminie Allegro jest mało precyzyjny.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Modra22 
Nad Regulaminem Allegro stoją obowiązujące przepisy prawa polskiego, których fragment zacytował @kostas11 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Modra22
#8 Zapaleniec#

Trochę to zagmatwane jak dla mnie.

Nie zostałam poinformowana o utracie prawa do odstąpienia od umowy.

I co w takim przypadku?

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Modra22 
Podaj link do oferty

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Można jeżeli były zapieczętowane, w oryginalnym opakowaniu i nie zostały otwarte.😁

oznacz moderatorów
Modra22
#8 Zapaleniec#

Niestety - klucz podany bezpośrednio w e-mailu 😞

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

😞

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Modra22 skonsultowałam Twoje pytanie z działem prawnym. Ponieważ sprzedający w ofercie nie poinformował o wyłączeniu prawa odstąpienia od umowy, czyli nie spełnił warunku (poinformowania przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy), który jest niezbędny do zastosowania tego wyłączenia, to jako konsument masz prawo skorzystać z odstąpienia od umowy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Modra22
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Modra22 

Art.  38. UoPK

Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

13) o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.

W tej ofercie sprzedawca nie poinformował konsumenta o utracie prawa do odstąpienia od Umowy.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Modra22
#8 Zapaleniec#

Tobie również bardzo dziękuję

oznacz moderatorów
RK-Technology
#7 Wielbiciel#

Kupujący nie ma możliwości oznaczenia takich rzeczy w ofercie - są od tego zakładki regulaminów, zwrotów i reklamacji. Zgodnie z zasadami allegro. Polecam zapoznanie się z prawem:

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/prawa-i-obowiazki-sprzedajacego/w-jakich-przypadkach-moge...

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@RK-Technology 
Kupujący w ogóle nie ma możliwości: "oznaczenia takich rzeczy w ofercie" ani w ogóle ingerowania w treść oferty sprzedającego.
Może ją przyjąć jedynie wprost.

Zakładki, np.: 'o sprzedającym', 'zwroty', 'reklamacje', etc. - są integralną częścią oferty.
Prawdopodobnie mylisz: "opis przedmiotu" z "treścią oferty"

Polecam zapoznanie się z prawem:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/prawa-i-obowiazki-sprzedajacego/w-jakich-przypadkach-moge...

A ja zachęcam do uważnego przeczytania (zarówno cytowanego przeze mnie brzmienia Artykułu z Ustawy, jak i wskazanego przez Ciebie opracowania).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
RK-Technology
#7 Wielbiciel#

Skoro powołuje się Pan na link o oświadczeniu o odstąpieniu proszę zapoznać się z wyłączeniem odstąpienia od umowy bo jest na wyłączeniu program - klucz przesłany na mail - otwarcie maila to równoznaczne z otwarciem pudełka nie ma możliwości odstąpienia.:

  1. w których przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli zostało ono otwarte po dostarczeniu – np. zdjęto folię ochronną z fabrycznie nowej gry komputerowej;
oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@RK-Technology 
Powołujesz się na:

9) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;

Klucz przesyłany przez sprzedawcę mail-em kupującemu nie spełnia przesłanek dla: "programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu".

Mail NIE JEST opakowaniem !!!
 
*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
RK-Technology
#7 Wielbiciel#

Niech  kupujący założy dyskusje może allegro to wytłumaczy ja prościej nie potrafię.

oznacz moderatorów