anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić zakupiony sprzet kuchenny?

MAMY ROZWIĄZANIE!
mariamyszka
#8 Zapaleniec#

Zakupiłam sprzet kuchenny. Po pierwszym użyciu wiem, że nie spełnia moich oczekiwań. Czy mogę go zwrócić? 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1
xyz96
#21 Demiurg#

@mariamyszka Musisz odróżniać zwrot od reklamacji. Towar możesz zwrócić, wysyłając sprzedawcy w ciągu 14 dni swoją pisemną rezygnację i odsyłając przedmiot w ciągu kolejnych 14 dni. Zwrotu możesz dokonać w zakładce Moje zakupy. Będzie to konsumenckie odstąpienie od umowy, a wtedy sprzedawca musi Ci oddać koszt towaru + koszt wysyłki do Ciebie. Uważaj jednak, bo przy zwrocie konsumenckim sprzedawca może Ci potrącić część zwracanej kwoty, jeżeli przedmiot ma zmniejszoną wartość w wyniku używania go przez Ciebie. Jeśli odeślesz go w stanie nienaruszonym, bez śladów używania, sprzedawca niczego nie może zmniejszać i ma obowiązek oddać pełną cenę. Jeśli więc nie ma takich śladów, albo są one nieznaczne, wyczyść przedmiot i zwróć.

Jeżeli jednak towar ma wady, niezgodności z opisem, na zwrot w ramach reklamacji masz 2 lata. W tej sytuacji jednak sprzedawca zamiast zwrotu wpłaty może towar naprawić lub wymienić na sprawny.

oznacz moderatorów