Autoryzacja nie powiodła się.
Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.
Kupilam nawilzacz powietrza. Został uruchomiony celem sprawdzenia. Czy mogę go zwrócić?
@Ewelina8821
Prawo do odstąpienia z Art 27 UoPK nie jest uzależnione od tego w jaki sposób Konsument sprawdzał zakupioną rzecz. Jeżeli jednak zaczął jej używać (choćby krótkotrwale) to zgodnie z postanowieniami dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE: "w takim przypadku konsument nie powinien tracić prawa do odstąpienia od umowy, ale powinien odpowiadać za każde zmniejszenie wartości towarów. W celu stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towarów konsument powinien obchodzić się z towarami i sprawdzać je tylko w taki sposób, w jaki mógłby to zrobić w sklepie."
Jeżeli masz prawo do odstąpienia od Umowy zgodnie z Art. 27 UoPK - to zwrócić rzecz możesz. Niestety nie jest to równoznaczne z tym, że Sprzedawca zwróci Ci 100% zapłaconej ceny.
@Ewelina8821 Zwrócić rzecz możesz, a jeśli ta rzecz będzie w takim samym stanie, w jakim ją otrzymałaś, żaden pan sprzedawca nie może Ci niczego zmniejszyć i musi oddać pełen koszt towaru + koszt wysyłki do Ciebie.
Ale to Pan Sprzedawca zadecyduje w jakim stanie jest zwracany przedmiot.
Niestety nie, choć bardzo by chciał. O tym ostatecznie decyduje sąd.
@xyz96 @Ewelina8821 tyle w temacie.
@Agent051 Totalna bzdura. Teraz niech pan poda taki sam zapis ze strony UOKiK.
Przykład
Pan Stanisław zamówił w e-sklepie piłę spalinową do drewna. Po jej otrzymaniu może ją włączyć, ale nie może jej użyć.
https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawo-odstapienia-od-umowy/koszty/
@xyz96 proszę bardzo:
Wejdź sobie na stronę praw konsumenta prowadzoną przez UOKiK. Screen stamtąd. Niestety wpis z linkiem poleciał widzę do kosza.
@medalik_2009 Ale byty może założyć i użyć, ale telewizor może włączyć i użyć, ale nawilżacz może włączyć i użyć, ale piłę też może włączyć i użyć. Ważne, aby po użyciu nie było śladów użycia. Jeśli buty, telewizor, czy piła się ubrudzą, można je oczyścić, a wtedy sprzedawca nie może niczego potrącać, bo nie wie, czy coś było użyte. Zmniejszyć kwotę zwrotu można wtedy, gdy są ślady używania i gdy towar ma mniejszą wartość. Gdy nie ma śladów i nie ma mniejszej wartości, niczego zmniejszać nie można. Według tego przykładu brudna piła ma mniejszą wartość, ale piła wyczyszczona przez kupującego po użyciu nie ma mniejszej wartości.