anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę odebrać opóźnioną przesyłkę, której nie potrzebuje już

krisskriss185
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Pytanie czy mam obowiązek odbioru opóźnionej paczki o 6 dni ? W dyskusji do sprzedającego napisałem, że w związku z takim opóźnieniem nie chce tej przesyłki i proszę o zwrot środków. Następnego dnia sprzedający potwierdził: ,,Przepraszamy za sytuacje, zajmiemy się zwrotem". Po 2 godzinach  dostałem informację, że paczka nadana i jest w drodze...    A przedmioty kupiłem gdzie indziej już. 

Więc teraz zastanawiam się czy :

1. Nie odbierać przesyłki od kuriera, paczka wróci do sprzedającego i na tej podstawie dokona zwrotu pieniędzy

2. Czy mimo, że paczka jest w drodze, nie odebrałem towaru, mogę kliknąć w opcjach dokonaj zwrotu?

3. Muszę odebrać paczkę, dopiero po tym  kliknąć dokonaj zwrotu, wygeneruj etykietę, zawieźć paczkę do punktu nadawczego? 

Dodam, że zakup został dokonany na fakturę na jednoosobową działalność gospodarczą, i wg regulaminu niekoniecznie sprzedawca może zaakceptować zwrot wg punktu 3. 

Poniżej informacja o zwrocie, gdy została wystawiona faktura:

,,Do zamówienia wystawiono fakturę. Zwroty przysługują jedynie konsumentom oraz osobom fizycznym zawierającym umowę bezpośrednio związaną z ich działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla niej charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jeśli zakup mieścił się w tym zawodowym charakterze, to sprzedawca może nie zaakceptować zwrotu,,

Firma w nazwie ma usługi budowlane a zakup dotyczył zestawu poziomic. 

Więc myślę, że jestem w sytuacji bez wyjścia i sprzedający ma prawo nie dokonać zwrotu. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pecela
#16 Inspirator#

Prawo do zwrotu ci nie przysługuje, więc nawet jak nieodbierzesz towaru, to nie będzie to zwrot konsumencki (poza tym nie jesteś konsumentem) i sprzedawca może obciążyć cię kosztami przesyłki i magazynowania (towar jest nadal twój).

Możesz co najwyższej dogadać się ze sprzedawcą, może zgodzi się przyjąć zwrot.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@krisskriss185 Jeśli sprzedający wysłał przesyłkę mimo ustalenia, że tego nie zrobi, w pierwszej kolejności skontaktuj się z nim ponownie i poczekaj na jego odpowiedź co robić dalej.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

krisskriss185
#7 Wielbiciel#

Brak kontaktu ze sprzedającym. Nr tel. podany w Allegro obsługa sklepu przekazała że nie zajmuje się sprawami zakupów na Allegro. W dyskusji sprzedawca praktycznie nieobecny. Paczkę DPD z opcji zmieniłem status aby jej nie doręczano na tzw. ,,nie czekam na paczkę,, Paczka trafi z powrotem do sprzedawcy bez próby doręczenia. Innego wyjścia nie było ...

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@krisskriss185 nieważne co masz w nazwie. Jak będzie tam "Neptun", to nie będzie oznaczało, że władasz morzami. 🙂 Liczą się kody PKD wykonywanej działalności.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie wywiązał się z umowy(nie wysłał na czas) i dostał informację ze odstępujesz w związku z tym od umowy zakupu> nie odbieraj. Wejdź i kliknij w zwrot.

oznacz moderatorów