anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę zwrócić przedmiot sprzędającemu po dostaniu zwrotu pieniędzy z Programu Ochrony Kupujących

jonatis
#8 Zapaleniec#

Witam, toczyłem kilku tygodniową batalię ze sprzedającym, ponieważ kupiłem u niego laptopa, okazało się, że ma on wadę wyświetlacza o której nie wspomniał w aukcji, ale miał gwarancję sprzedawcy jeszcze w sklepie OleOle, więc odesłałem go do serwisu autoryzowanego, serwis stwierdził, że laptop był już kiedyś naprawiany, posiada nieoryginalne części, które spowodowały uszkodzenie matrycy. Laptop odesłali, ale nie założyli w serwisie uszczelki od matrycy, sprzedający nie chciał mi zwrócić pieniędzy, ponieważ był to sprzęt nie pełnowartościowy i kazał mi ponownie odesłać sprzęt do serwisu, niestety potrzebowałem pieniędzy, bo sprawa toczy się już kilka tygodni, więc skorzystałem z opcji zwrotu pieniędzy z POK, zaakceptowali mój wniosek i pieniądze zostaną mi zwrócone, ale co z laptopem, który wróci za kilka dni/tygodni z serwisu? Mam go odesłać sprzedawcy, czy  jak to wygląda?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro oddało Ci środki więc oni zadecydują co z Laptopem.

oznacz moderatorów

jonatis
#8 Zapaleniec#

Czyli napiszą do mnie w tej sprawie?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@jonatis Zapewne jak sprzedający będzie musiał oddać kasę(a tak będzie) wówczas zgłosi się do Ciebie o zwrot towaru.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jonatis To zależy. Otrzymasz powiadomienie z POK, z którego dowiesz się, czy sprzedawca poniesie konsekwencje w związku z wypłatą Tobie rekompensaty. Te konsekwencje to konieczność zwrotu pieniędzy przez sprzedawcę w związku z wypłaconą rekompensatą. Jeżeli sprzedawca nie będzie musiał zwrócić środków, możesz zatrzymać sobie laptopa, jeżeli natomiast będzie musiał zwrócić środki, może upomnieć się u Ciebie o zwrot sprzętu. Jeżeli zażąda zwrotu, powinien Ci wcześniej przelać pieniądze na odesłanie, ponieważ towar wadliwy odsyła się w ramach reklamacji na koszt sprzedawcy.

Allegro w momencie wypłaty rekompensaty z POK przejmuje od kupującego wierzytelności, więc w zasadzie dysponuje towarem za który wypłaca rekompensaty, ale z reguły tym towarem zainteresowane nie jest, czyli przedmiot pozostaje u kupującego lub u sprzedawcy, jeśli ten musi oddać pieniądze.

oznacz moderatorów

jonatis
#8 Zapaleniec#

@xyz96  napisali coś takiego w dyskusji ze sprzedającym: ,,Wniosek kupującego w ramach Programu Ochrony Kupujących został zaakceptowany bez konsekwencji dla sprzedającego. Przelew na rachunek bankowy kupującego trafi w ciągu 2-3 dni roboczych.’’

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jonatis No właśnie, bez konsekwencji, czyli zdecydowanie nie musisz oddawać laptopa. Możesz go sobie zachować.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

"Czy muszę zwrócić przedmiot "

Czy dobrze rozumiem, masz  kasę a teraz i laptopa chcesz sobie zostawić?

Jeżeli nie zwrócisz laptop na miejscu sprzedawcy zgłosiłem by sprawę na policje.

oznacz moderatorów

jonatis
#8 Zapaleniec#

Nie chce go zostawić, ale czytałem gdzieś, że nie muszę go zwracać, wiec mam rozkmine, nie jestem oszustem, wiec laptopa jak najbardziej zwrócę, jeśli Allegro mi da taki przekaz 🙂 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jonatis Nie musisz zwracać, jeśli sprzedawca nie musi oddawać pieniędzy do Allegro w związku z POK. Ty masz laptopa, a sprzedawca ma Twoje pieniądze.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@jonatis jeżeli kasę z POK masz od sprzedawcy należy zwrócić laptop ,zapytaj tu https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@aragil Kasa z POK nie jest od sprzedającego, tylko Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@aragil Nie tak ostro, On się pytał co ma zrobić, sprzedający zapewne zażąda zwrotu.😁

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

 Mam kasę ,zwracam towar ,inaczej wychodzi ze POK już nie ochrona tylko zarobek kupującego.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@aragil  "Mam kasę ,zwracam towar...."   Hola... hola  nie tak prędko !!! 

Tak każdy by chciał 🤔   Sprzedać  zepsuty sprzęt,   kupujący niech załatwia serwis,  wozi tam i nazad  kilka razy, no i kiedy już naprawił  niech odeśle ten naprawiony sprzęt sprzedającemu.

Ot tak za frajer,  żeby było "uczciwie"

Świetny pomysł,  tak trzymać !!! 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@br. Może o tym nie wiesz ale koszty "tam i nazad "pokrywa sprzedawca albo serwis, a "uczciwość"  zatrzymania reklamowanego produktu oprócz zwróconej przez sprzedawcy kasy sprawdzi powołana do tego instytucja, czyli policja. 

 

oznacz moderatorów