anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Szkoda że operatorzy GSM nie wystawiają CERTYFIKATU spłacenia smartfona...

piimaa
#13 Ambasador#

I szczerze przyznam że Allegro mogłoby zmusić operatorów jednym ruchem, gdyby tylko obstawiło w całej tej zabawie uczciwość...

Skończyłaby się przygoda z lewymi telefonami, niespłaconymi, zablokowanymi ...

Gdybym była szefową allegro z miejsca wywaliłabym wszystkie aukcje... i poprosiła użytkowników do wrzucania w fotki zaświadczeń o spłaconym w całości telefonie lub dokumentów poświadczających jego 100% nabycie przez sprzedającego. Temat dotyczyłby telefonów maksymalnie 5 letnich.

 

Dlaczego tak?

A dlatego że telefony nie są blokowane przez operatorów od razu i ludzie którzy o tym wiedzą sprzedają je zanim zostaną zablokowane, np. po 2,3 miesiącach nie płacenia rat. Dają wtedy gwarancję na miesiąc i możliwość zwrotu przez miesiąc a potem ... możemy latać po Sądach.

Wyżej wymieniony pomysł z zaświadczeniami i podobnymi jest z deka przesadzony oczywiście ale fajnie byłoby gdyby coś takiego istniało.

Tymczasem, można śmiało dodać do każdej wystawianej aukcji (przed jej wystawieniem) oświadczenie, czyli:

JA, SPRZEDAJĄCY TEN PRODUKT OŚWIADCZAM ŻE JESTEM JEGO WŁAŚCICIELEM, PRZEDMIOT NIE JEST OBJĘTY ZASTAWAMI I PRAWAMI OSÓB TRZECICH. OŚWIADCZAM, IŻ W PRZYPADKU ZABLOKOWANIA URZĄDZENIA PRZEZ UPRAWNIONE ORGANY (URZĄDZENIE Z KRADZIEŻY, URZĄDZENIE ZAKUPIONE NA RATY I NIESPŁACONE) ZWRÓCĘ NABYWCY CAŁKOWITY KOSZT PONIESIONY W TRANSAKCJI (KOSZT ZAKUPU, KOSZT PRZESYŁKI, KOSZT ODSYŁKI, KOSZT PRZELEWÓW BANKOWYCH). NINIEJSZE OŚWIADCZENIE MA WAŻNOŚĆ LAT PIĘCIU (MAKSYMALNA GWARANCJA NA SPRZĘT) OD CHWILI SPRZEDAŻY.

 

I po ptakach panie i panowie, większość sprzedawców nie przyjmie złomu na który nie wydano faktury a fakturę dostaje się po SPŁACENIU  sprzętu w całości.

 

Kolejna sprawa...

Dlaczego w allegro podanie IMEI jest dobrowolne?

Przecież to powinno być obowiązkowe...  (fotka z naklejki urządzenia + wpis w rubrykę w opcjach sprzętu)

Spisuję sobie IMEI, klikam do czterech operatorów (mają już odpowiednie strony) i wszystko jest jasne.

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@piimaa Dziękuję za wszystkie sugestie. Każdy zgłaszany pomysł jest dla nas pomocny w procesie projektowania kolejnych zmian. Bardzo cenimy Wasz wkład w udoskonalanie Serwisu. W tej chwili nie mogę obiecać, że wprowadzimy zmiany, których oczekujesz. Nie znaczy to jednak, że tak się nie stanie w przyszłości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Dziękuję za reakcję ale powtórzę się raz jeszcze: z tym obowiązkowym IMEI to nie byłoby głupie, od godz.12 sprzedającego o to prosiłam (firma) i cisza. Do godz.12 gdy była mowa jedynie o stanie technicznym - odpowiadał od razu a gdy padło zapytanko o IMEI i prośbę o dodanie do aukcji fotki z naklejką smartfona - ciszaaa.... (pomimo tego że logował się kilka razy, pocztę już ignoruje).

 

oznacz moderatorów