anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy na Allegro można założyć konto podając się za kogoś innego?

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Witam. Czy podawanie sie za kogos z danymi i kupowanie na kogos dane jest karalne?

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Generalnie tak.

Ale jak to sobie wyobrażasz na Allegro? 

 

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Mam wrazenie i watpliwosci ze ktos kupowal na moje dane 

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Dzieki. A jakbym mial wrazenie, ze ktos na moje dane zrobil konto i kupuje rzeczy jako ze to ja?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:85869004  Jesli tak jest jak piszesz to natychmiast zmień hasła dostępu do Allegro, do poczty, banku i co tam jeszcze masz osobistego.  Wprowadź dwustopniowe logowanie.

Sprawdź sprzęt, komputer czy smartfon programami antywirusowymi, antyszpiegowskimi.

Włamania na konta są całkiem realne i możliwe.

 

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

A jesli znajomy zalozyl konto. Na moje dane. A ja sie dowiedzialem o tym po 7 latach. Gdzie kupowal sobie rzeczy z moimi danymi i dzialal tam, to jest karalne? A ja nie wiedzac o tym takze mialem konto allegro. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To należy zgłosić na Policję.

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Co by mu groziło? 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:85869004  To co teraz piszesz to nierealne. Może podać twoje nazwisko ale adres jaki:  twój czy jego?  A jakie konto bankowe?  Twoje?  Przecież to jest praktycznie nie do ogarniecia.

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Znajomy zalozyl allegro na moje dane 7 lat temu jako ja. Po 7 latach sie dowiedzialem ze moje dane sa imie, nazwisko, adres. Gdy kupowal to pobraniem albo wpalacajc na poczte predzej list. Poslugiwal sie moimi danymi na swoj adres biorac wysylke jak ja bym kupowala i mu wysylal. To jest karalne?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak jest karalne. Jak ma czystą kartotekę to mogą być nawet zawiasy.😁

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  Naprawdę przestraszyłeś mnie ...  Ja też przypomniałem sobie ze kiedyś zakładałem pewnej osobie konto pocztowe, potem konto allegrowe chyba.  Wykorzystałem jej bardzo osobiste dane: nazwisko, imię, a nawet  utworzyłem hasła...   Powinienem już siedzieć czy "w zawiasach"?

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Napisalze nic nie dostanie za to. Ma w dupie. Zalozyl na moje 7 lat rok temu sie dowiedzialem. Zbieral monety, kupowal

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:85869004  Skoro jest to już jawne i publiczne to nie ma się co pytać tylko idź z tym problemem do prokuratury. Ktoś z tobą porozmawia, ale potem już nie ma odwrotu !

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Tylko ze  w małych środowiskach, gdzie sie wszyscy znają może się okazać że kij ma dwa końce,  Ludzie zajmują rózne stanowiska w takich sporach, możesz narobić sobie wrogów.  Czy gra jest tego warta?

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Wiem. Ale ja o niczym nie wiedzialem. Jeszcze mialem allegro. A na moje dane bylo dzialane. W innym miescie. 

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Oszukal mnie latami 

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Chcialem zeby kupil z allegro mi cos. Zalozyl allegro prosilem ze na swoje dane a on na moje bez mojej wiedzy zalozyl. I 7 ,lat to robil

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  Nie byłem na żadnym ze zlotów.  Trochę daleko, a moje związki z Allegro  nie są aż takie bliskie, owszem czasem coś kupię i to wszystko.

Dobrze że jeszcze mnie nie zamkną za to konto.

ps. a jednak te konta zakładali sobie nie tak za niewiedzą jak wyglądało.  Jeszcze się dogadają,  wybaczą  ...😍

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak jak w piosence"Miłość Ci wszystko wybaczy....😍

oznacz moderatorów