anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy nagły codzienny wzrost cen jest fair?

karolinawera
#7 Wielbiciel#

Witajcie 

Mamy obecnie ciężkie czasy(pandemia), jednak nie do końca mogę zrozumieć tak nagły codzienny wzrost cen niektórych produktów. Zbliżają się święta, chciałam zamówić prezenty dla dzieci. Obserwowałam ofertę, która z dnia na dzień była droższa. Nie mogłam jej kupić od razu ze względu na to, że sama czekałam na finanse. Teraz chyba jednak będę musiała zrezygnować z zakupu całkowicie, ponieważ w ciągu niespełna tygodnia prezent z ceny 300 zł dobił do 550🤔😔 nie uważacie, że trochę sami sobie robimy pod górkę windując ceny, żeby jak najwięcej zagarnąć przed świętami? Nie mam pretensji bo jeśli ktoś wystawia tutaj towar to ma prawo wpisać taką cenę jaką mu się podoba poprostu myślałam, że jeśli coś jest warte 300zl to tyle się za to płaci, ale jednak nie w Polsce...tutaj każdy próbuje na innych zarobić...w trochę nieładny sposób. Pozdrawiam allegrowiczow.

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

pinsplash
#21 Demiurg#

@karolinawera Prawa rynku...jak sprawdzałem cenę przedmiotu w październiku - ok 89PLN, kupiłem w listopadzie za 106PLN, około mikołajek kosztowała 259 PLN....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

marzena-ch2
#1 Nowicjusz#

Allegro powinno blokować takie podwyżki cen szczególnie przed świętami, wczoraj zaobserwowałam aukcję Playmobila 70202 cena 219,99 zł, dziś chciałam zakupić cena 334,98 zł.I niby taki super sprzedawca... Allegro zróbcie coś z takimi zmianami bo to nie fair. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie da się. To za komuny ceny były odgórnie ustalane i regulowane, teraz jest wolny rynek.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No tak w reżimie są tylko regulowane płace, przy korycie.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@marzena-ch2 Powiedz, że żartujesz..? Allegro miałoby wpływać na ceny? Na podstawie jakiego niby prawa..? Wejdź sobie na stronę Playmobil, tam są po 219.

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@karolinawera - jasne że tak nie powinno być. Sprzedawcy postępują głupio podnosząc ceny przed Świętami. Gdyby uczciwie pracowali cały rok, to by nie musieli robić z siebie pajaców. Ja też mam takie przykłady, gdzie produkt w stałej ofercie 169 PLN teraz kosztuje 209 i rośnie. Bzdura.

W ogóle jest taka pokrętna polityka, że jak jest na coś popyt, to ceny zamiast spadać albo trwać niezmiennie, rosną. A potem jest pełen magazyn badziewia, które przestało być modne w ciąfu 10 dni.

Niestety jest to zgodne z zasadami wolnego rynku. Ja się naciągać nie daję.

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

na szczęście allegro jest fair i robi podwyżki sprzedającym dopiero po świętach, od 4 stycznia... i to dwie na raz (prowizja + dopłacanie do smart) brawo allegro, fuj sprzedawcy

oznacz moderatorów

skakanka_86
#9 Pomysłodawca#

To samo z klockami Lego. Pod koniec listopada niektóre zestawy chodziły po 100zł i mniej, a na początku grudnia WSZYSCY  jak jeden mąż podnieśli się - 140zł najbiedniej, niektórzy zaszaleli i ich ceny podchodzą pod 200. Na szczęście w Rossmanie ten sam zestaw można było zamówić za 77zl, a ci co mieli szczęście nawet za mniej. No cóż, trzeba myśleć o prezentach wcześniej, choć przyznam, że sama byłam zaskoczona tegorocznymi podwyżkami. Nauczka na przyszłość. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@karolinaweraRozumiem rozczarowanie, ale to naturalne zjawisko od zawsze . Jedno z podstawowych praw handlowych popytu i podaży w okresie świątecznym.

Dziś Twoja zabawka kosztuje 550 PLN zamiast 300 PLN z przed tygodnia, ale całkiem możliwe że po świętach zabawka będzie kosztowała 150 PLN. Ponieważ sprzedawcy też muszą żyć z tego towaru i gdy go nie sprzedadzą to nie będą mieli za co kupić dla siebie środków pierwszej potrzeby, opłacić rachunków, zakupić nowego towaru.

Każdy chce kupić "tą" zabawkę przed świętami i większość ją kupi droższą, po świętach już mało kto będzie chciał kupić, potem także, dlatego sprzedawca obniży cenę, czasem do ceny kosztów i nic nie zarobi, ale na szczęście przed świętami zarobił podwyższając cene i w sumie n ie był stratny.

Czy Ty kupisz u niego zabawkę za 300 gdy ona leży i nikt nie chce jej kupić a sprzedawcy brakuje kasy żeby zakupić nową zabawkę?

Nie , nie interesuje Cię czy sprzedawca sobie radzi.

Moja rada, może to mało świąteczne jeśli chodzi o klimat prezentów. Ale umów się z rodziną czy znajomymi na kupowanie prezentów po świętach jeśli nie masz kasy. Kupisz 2 razy więcej za tą samą cenę a sam prezent jeśli nie chodzi by każdy pokazał kto daje droższy niech będzie tylko drobnym upominkiem podczas świąt 😉

Poza tym z każdym dobrym sprzedawcą można się potargować, uwierz mi, ja zawsze się targuje jeśli towar jest droższy od pary setek wzwyż i zawsze coś utarguje 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

To często są zagrywki sprzedawców chcących wziąć udział np. w następnej akcji promocyjnej Allegro. Niestety, ale czasami Allegro wymusza obniżkę ceny produktu np. o 20% żeby załapać się na jakąś akcję. Ceny wielu rzeczy są tak zdołowane, że spełnienie tego warunku przy regularnej cenie to po prostu dopłacanie do takiej sprzedaży. Jedynym więc wyjściem jest podniesienie cen np. na 30 dni i wówczas spokojnie jest z czego schodzić, bo Allegro bierze średnią cenę np. z 30 dni. To może być jeden z powodów.

Drugi to coraz gorsza dostępność wielu produktów. Jest popyt a brak podaży. Więc sprzedawcy podnoszą ceny.

Trzeci to po prostu szukanie jeleni, którzy w szale zakupów nie zweryfikują cen.

oznacz moderatorów

karolinawera
#7 Wielbiciel#

Rozumiem sprzedawców chcących zarobić i tak jak napisałam nikt im nie zabroni podnieść cen. Poprostu nie kupię tej zabawki, tym samym sprzedawca straci kolejnego klienta, któremu mógłby sprzedać ten produkt. Obserwowałam aukcje od kilkunastu dni, teraz cena jest wyższa o ponad 300zl i nie dam się złapać, kupię po świętach lub wcale. Chodziło mi głównie o to, że ktoś mógłby to sprzedać za "normalna" cenę i pozbyć się 34sztuk, które mu zalegają na stanie, a tak...nie sprzeda prawdopodobnie nawet połowy. No cóż, dla mnie to także nauczka na przyszłość, żeby zakupy robić dużo wcześniej choć rozumiem sama podwyżkę, ale na pewno w jakichś granicach przyzwoitości 🤷

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@karolinawera podziękować należy przede wszystkim Allegro i rosnącym kosztom sprzedawców. Ja na same materiały do pakowania, wydałem w tym roku kilka tysięcy złotych, a mimo to, klienci potrafią zaniżać noty za koszt wysyłki... Pomijam jeszcze podatek do US, który trzeba płacić gdy jest jakiś koszt wysyłki (więc finalnie do takiego 8,99zł dopłaca się ok. 2zł + prowizja Allegro, to już ok. 3zł).

Więc ja wolę obniżyć na swoim sklepie internetowym cenę paczkomatu i towaru i już mam tam klientów.

Na Allegro obecnie mam z 1500 aukcji jakie kiedyś miałem, raptem 215.

W Święta przysiądę nad nowym skryptem sklepu, przerzucę produkty i od nowego roku ruszam pełną parą z nową wersją sklepu. Tym bardziej, że jeszcze prowizja od Smart ma być.

Więc dziękuję za to wszystko 😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@konto zamknięte a dziś informacja o podwyżce opłat w wielu kategoriach skoczyła + 2 % 😞  Trzeba zrobić kolejną podwyżkę na allegro 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@karolinaweraSpróbuj napisać do sprzedawcy, opisz mu swoją sytuacje i poproś o sprzedaż w tamtej cenie. Użyj argumentów typu "magia świąt" i w ten deseń.

Mogłaś też ją kupić wcześniej jeśli wiedziałaś że ją chcesz i kiedy będziesz miała kasę na nią. od momentu zakupu masz 7 dni na zapłatę towaru o ile się nie mylę, to trochę jak taka rezerwacja 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

skakanka_86
#9 Pomysłodawca#

A szukałaś w innych sklepach? Czasem dobre ceny można trafić w sklepach niekoniecznie z pierwszej strony z wyszukiwan google, czy wyświetlających sie na ceneo... Zdradzisz co to za zabawka?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów