anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy nieobierajac paczki z paczkomatu musze sprzedawcy na pismie zglaszac odstąpienie od umowy ?

GosiaKapusta
#1 Nowicjusz#

Nie miałam możliwości odebrania paczki z paczkomatu, więc wróciła do nadawcy. Chce zwrot pieniedzy za swoje zamówienie  czy w tej sytuacji mam wypełniać jakiś formularz? Co zrobić aby otrzymać zwrot gotówki  za produkt?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

GosiaKapusta tak , zgodnie z zapisami w UK należy sprzedawcę poinformować o swojej decyzji , dobrze jest mieć potwierdzenie wysłania takiej wiadomosci .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@GosiaKapusta Moze być formularz, może być email - ważne żeby było.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@GosiaKapustabrak odbioru przesyłki nie jest równoznaczny z odstąpieniem od umowy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się ze sprzedającym i poinformowanie go o odstąpieniu. Możesz to zrobić np. mejlowo lub przez formularz zwrotu.

  • Przejdź do zakładki Moje zakupy i przy konkretnym zamówieniu wskaż [Szczegóły zakupu]. 
  • Wybierz [Zwróć część lub całość zakupu] - przekieruje Cię to do formularza zwrotu.
  • Następnie zaznacz, które produkty chcesz zwrócić. Po wypełnieniu formularza wybierz [Zwracam produkty]. Po tej czynności sprzedający otrzyma mejla z Twoim formularzem odstąpienia.
   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@GosiaKapusta Poinformuj sprzedawcę o rezygnacji z towaru - to będzie odstąpienie od umowy. Możesz to zrobić mailem, możesz też zrobić zwrot w zakładce Moje zakupy. Powrót przesyłki paczkomatem jest bezpłatny. Sprzedawca musi Ci oddać całą wpłatę, łącznie z kosztem wysyłki do Ciebie.

Wejdź w zakładkę Moje zakupy, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

oznacz moderatorów