anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy opłaca się kupować na Allegro?

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

KUPIŁEM AKUMULATOR Bosch do wkrętarki za 100 zł - policzmy dlaczego tak DROGO ! 

Cena brutto 100 zł 

1. PROWIZJA ALLEGRO  12%  = 12 zł 

2. PROWIZJA ALLEGRO Smart = 1,99 zł 

3. Podatek VAT 23 %  = 23 zł 

RAZEM HARACZ wynosi : 36,99 zł 

Sprzedającemu zostaje na ręce 63,01 zł  netto 

Pewnie kupuje baterie po 50 zł netto by sprzedać je na Super:(Allegro za 100 zł 

* jak doliczy koszty opakowania i podatek dochodowy to może 5 zł zarobi . 

Ale nie ważne Kupujący i Sprzedający  TU się nie liczą  . 

ALLEGRO zarobiło 14 zł 

Vaciaki kolejne 23 zł 

A ty zapomniałeś że od tej wydanej 100 -ki , już zostałeś skrojony na podatek dochodowy i zus 

WIEC kto potrafi POLICZYĆ ile zwykły KOWALSKI musi wyciosać złotówek by kupić zwykła baterie na Allegro ??? 

POMÓŻCIE .... policzyć ?  

KTO NA TO WSZYSTKO ZA.. dala ? 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

gemma22
#11 Animator#

spróbuj wytłumaczyć to allegro bo przecież ono wszystko dla dobra kupujących ... 😎

a swoją drogą to miło, że ktoś to zauważa, że sprzedający często zarabiają mniej niż allegro na swoich prowizjach i opłatach ... 

oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

Prowizja w niektórych kategoriach to 15% - taka marża to marzenie nie jednego sprzedającego.  

POLICZMY : Allegro dowala 15 % + Sprzedającym 15% + VAT 23% + podatek dochodowy 18% ...

Ile kto zgarnia od Kowalskiego kiedy kupuje telefon za 1000 zł - to jest masakra !  

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

No cóż allegro jest monopolistą jak na razie i dopoki ktos mocno nowy nie wkroczy to tak bedzie 😞 Wszedł jeden taki oczekiwany zagraniczny ale niestety nawet bym powiedziala zakradl sie i ... cisza. Tu trzeba kogoś ekspansywnego 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@gemma22 Może i pandemia pomogła ALL!!!🤔

oznacz moderatorów

firmakrzak
#10 Popularyzator#

Taką prowizję Allegro dowala, aby się po prostu pozbyć niektórych przedmiotów z serwisu.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@unEXPECTLudziska siedzą za kompem i se kupują, czasem nie wiedzą że drodooooo.😁

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Jeśli kupiłeś ten akumulator na Allegro, to znaczy, że jednak tutaj było najtaniej. Niestety, mimo wysokich prowizji zazwyczaj sprzedawcy tutaj sprzedają towar taniej niż w swoich sklepach internetowych.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

 @vonNogay  "sprzedawcy tutaj sprzedają towar taniej niż w swoich sklepach internetowych."

No właśnie zauważyłem że to sie zmienia. Jak zaczynałem handel na allegro prowizja wynosiła 10%  i to byl cąły koszt allegroa w porównywarkach cenowych około 60% danego produktu to były oferty z allegro.

W tym mommencie w porównywarkach cenowych ofert allegro jest 5-15% to znaczy że oferty allegro bardzo podrożały w porównaniu do reszty rynku internetowego. Na ten moment śreni koszt obsługi allegro to około 20 % wiec dwukrotnie wyższy.

My także juz powoli w wolnej chwili pracujemy nad własnym sklepem internetowym i po skalkulowaniu cen i kosztów wyszło mi że albo bede mógł zrobić ceny około 10% niżej niż na allegro albo także zrobić darmową wysyłke kurierem już od 50 zł zakupów. Nie wiem jeszcze na co sie zdecydujemy.

Ale allegro już raczej nie jest jednym z najtańszych miejsc do zakupów. 

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@_Likos_  to prawda że część Art jest drożej ale mnustwo jest takich że wciąż jest najtaniej na allegro. Jeśli zaś chodzi o sklep internetowy to klient musi najpierw do niego trafić i to jest największe wyzwanie bo w przeglądarce jest tego pełno. Allegro ma jednak te przewagę że w jednym miejscu ma wszystko i klient łatwo porówna ceny u różnych sprzedających (niestety dzieki eanom za latwo) i przejrzy "duża" ofertę wszystkiego w jednym miejscu. Ja sądzę że jednak lepsza bylaby nowa platforma sprzedażowa z rozsądnymi opłatami. A tak z ciekawości. Czy Ty kupujesz w sklepach internetowych czy na allegro?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@gemma22  kupuje i tutaj i tutaj. Kiedy kupuje drobiazgi i nie musze zwracac uwagi na cene kupuje na allegro ze względu na szybkość wynalezienia produktu i z reguły bardzo poprawna obsługe. No i jakby z allegro korzystam cały czas wiec drobiazgów łatwiej szukac przy okazji

Jesli zas kupuje cos droższego to już poświecam temu odrobine czasu i troszke szukam. Coraz częsciej sie okazuje że inne sklepy są tańsze (no chyba że akurat ktos na allegro ma promocje). 

Nie wspomne już np o stałych dostawcach np materiałów biurowych gdzie przy stałej wspołpracy można jeszcze coś utargowac kupując prze ich sklep /telefon czy maila

 

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Ja tez generalnie kupuje na allegro. Porównywalam kilka razy ceny na allegro że sklepami internetowymi i niestety w sklepach często nie było taniej A trzeba jeszcze było dopłacić przesyłkę ale faktem że to zazwyczaj " **piiip**oly" były czyli w sensie niedrogie rzeczy. Choć parę razy zdarzyło się kupić poza allegro taniej ale to przy zakupie kilku rzeczy. Jednak nie ma się co oszukiwać. Portal aukcyjny (niekoniecznie allegro) jest chyba jednak najwygodniejszy forma szukania dla kupujacych

oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

TO WY NIE WIECIE ... że sklepy które handlują na allegro nie mogą oferować tych samych produktów poza allegro w niższej cenie ! TAK ! TAK ! Dlatego ceny są podobne a w przypadku dużych sklepów wręcz identyczne. 

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@unEXPECT  A niby na jakiej podstawie tak jest?

oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

jest to zapisane w ŚWIĘTEJ KSIĘDZE zwanej potocznie : Regulaminem Allegro .

Nie pytaj gdzie dokładnie bo nie chce mi się szperać ...

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@unEXPECT  nie będę okrutna i nie poproszę żebyś szukał bo wiem co oznacza czytanie regulaminu allegro 😁 tylko po cichutku się zastanawiam czy to jest zgodne z prawem? 🤔 no ale to już nie pierwszy raz że allegro stanowi swoje prawo i prubuja nas zrobić na lewo

oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

A JA SIĘ GŁOŚNO wypowiem - nie musze się zastanawiać by stwierdzić że Allegro działa niezgodnie z prawem . Mają taką ilość spraw prowadzonych przez rzecznika Praw Konsumenta oraz Urząd ochrony konkurencji.... że chyba tylko tym się zajmują ich prawnicy ...

Ich regulamin jest BARDZO stronniczy - wbrew temu co twierdzą że jest taki sam dla wszystkich. Oczywiście w jego podstawowej formie tak ... ale po za tym TWORZĄ różne furtki tz Akcje promocyjne itp które omijają Regulamin i dyskryminują innych użytkowników : którzy zgodnie z Regulaminem Akcji promocyjnej - nie mogą się do niej zakwalifikować.  Takie tam bzdety - dużo by pisać . 

NA szczęście jakimś CUDEM : Sklep Allegro idealnie spełnia wszystkie wymogi. 

Gdyby nawet okazało się że nie spełnia - to nie Sklep Allegro się poprawi tylko Regulamin się poprawi ! A reszta może WY.... w podskokach.   

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@unEXPECT szkoda że uokik nie działa jak allegro: jest zgłoszenie to pyk blokujemy, zawieszamy konto 😁

oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

allegro to dopiero ma system działania : kiedy piszę te wiadomości oni już inwigilują moje konta w poszukiwaniu powodów do blokady , czytają moje wiadomości itd... 

Masz to zagwarantowane : dlatego Sprzedający w ogóle nie  wypowiadają się na tym SZPIEGOWSKIM portalu - bo Allegro zaraz coś wygrzebie . 

U mnie jedno z kot zablokowali ZA TO że wystawiłem im 2x negatywa - i to zablokowali TAK że nie mogłem już więcej negatywów wystawić ... dla Sklepu Allegro oczywiście za oszustwa . Twierdzili że nie mam racji i właśnie zgodzili się na obniżenie ceny o 20% ze względu na OSZUSTWO w parametrach produktu. 

Kasę wysłali ale konta nie odblokowali bo wiedzą że wystawie im 40 NEGATYWÓW  - za wszystkie zakupy. 

 

oznacz moderatorów

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

*TERAZ MOGĘ PISAĆ już PRAWDĘ bo wypowiedziałem umowę Allegro i zamykam wszystkie konta.  NIC MI JUŻ nie zablokują ....  

oznacz moderatorów