anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy po odrzuconym zwrocie można dokonać reklamacji

gosiam101
#7 Wielbiciel#

Dokonałam zakupu obuwia które nie spełniły moich oczekiwań. Użytkowałam je przez kilka dni w pomieszczeniach zamkniętych aby sprawdzić czy nadają się do noszenia. Niestety, buty choć nowe nadają się do wyrzucenia. Moim zdaniem zakupione w sklepie obuwie dotknięte jest wadą uniemożliwiającą prawidłowe jego użytkowanie dla celu, dla którego zostało wyprodukowane. Czy po odrzuconym zwrocie przez sprzedającego mogę w następnym kroku dokonać reklamacji? Wysyłka od sprzedającego jeszcze nie wyszła.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

gosiam101
#7 Wielbiciel#

Dokonałam zwrotu bez podania powodu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@gosiam101 Większość odpowiadajacych to sprzedajacy i nie chcą dyskusji, chcesz odzyskać kasę, otwórz dyskusje.

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

Nie do końca zgadzam się z poprzednimi opiniami, którzy piszą Ci że sprzedawca nie może przyjąć zwrotu ino pomniejszyć o zniszczenia. 

Dla Ciebie dobrze że odrzucił bo co jeśli buty są do wyrzucenia to z 300 zł zwróciłby ci przykładowo 30zł to dzięki za takie porady "z **piiip**" chyba tylko dla zasady. Dopiero byś się wkurzała, więc odmowa zwrotu dla niego i dla Ciebie chyba dobrym rozwiązaniem. 

Zapytaj sprzedawcę czy odsyła Ci towar.  Od odpowiedzi uzależnij reklamację. czy niech już trzyma czy odeśle i  jeszcze raz mu wyślesz. Kulturalnie poproś o wymianę na nowe (gdyż to pierwsza reklamacja) zobaczysz jak się odniesie. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@FenomenoVero Sprzedawca w tej sytuacji, zwrot UŻYWANYCH butów powinien oddać 0,01zł i zakończyć temat. 

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

Mógłby ale wtedy klientka czułaby się pokrzywdzona - i sprzedawcy też to nie do końca na rękę - negatyw. 

Reklamację jeśli to buty za 399 zł może marka wymieni buty tej klientce jeśli to rzeczywiście wada. Sprzedający straci na kosztach wysyłek a kupująca będzie zadowolona. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@FenomenoVero negatyw typu "zwróciłem używane buty i nie otrzymałem zwrotu pieniędzy" ... to jest wartość dodana, za taki oddał bym jeszcze 20zł (chociaż nie wiem czy allegro nie potraktowałoby tego jako "kupowanie" komentarzy). 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@FenomenoVero " Nie do końca zgadzam się z poprzednimi opiniami, którzy piszą Ci że sprzedawca nie może przyjąć zwrotu ino pomniejszyć o zniszczenia. "

Możesz sie zgadzać lub nie zgadzać lecz jest to JEDYNA możliwośc zgodna z obowiązujacym prawem

Umowa sprzedaży została prawnie rozwiązana w momencie kiedy kupujący złożył oświadczenie o odstąpieniu. dalsze czynności ( odesłanie produktu i zwrot wpłaty) to tylko skutek tegoż rozwiązania umowy.

Własnie z tego powodu sprzedajacy NIE MOZE ODMÓWIĆ PRZYJĘCIA ZWROTU.

Jeśłi natomiast tak postąpil i kupujacy sie na to zgadza wiec nie ma sporu i mogą sobie zrobić to na co sie wzajemnie umówią.

Jednakowoż jeśli w tej sytuacji sprzedający na reklamacje odpisze że nie ma podstaw do jej rozpatrywania ponieważ wczesniej @gosiam101  odstąpiła od umowy będzie to takze zgodne z prawem. Wiec póki co najpierw skontaktowałbym sie ze sprzedajacym i poprosił o potwierdzenie że w tej sytuacji umowa nadal obowiązuje. Potem dopiero składałbym reklamacje.

 

oznacz moderatorów