anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy po odstąpieniu od umowy mogę nie odebrać przesyłki?

WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

Witam, tak jak w temacie, zgłosiłem zwrot w trakcie gdy przesyłka została do mnie nadana z chin, teraz w rozmowie dostaje informacje że jak jej nie odbiore to zostanie zniszczona, czy naprawde to tak działa ? Czy ktoś z chin ma prawo nie zwròcić mi kosztòw jeśli jego przewoźnik zniszczy paczke jak jej nie odbiore ?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

W zasadzie wg prawa jak już została nadana powinieneś odebrać i odesłać. Należało wcześnie zrobić zwrot9odstąpienie od umowy zakupu) przed wysłaniem ale jak nie odbierzesz to powinna wrócić do sprzedającego a jak masz Smarta to sprzedajacy musi Ci zwrócić koszt zakupu + koszt najtańszej dostawy w danej ofercie.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@LEW433 SMART przy dostawie z Chin? Rewelacja.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może ktoś ma szczęście.😄

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To który z "wybrańców allegro" jako dostawca w Smarcie obsługuje dostawy zza Wielkiego Muru.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@WebSpideyJV Od kogo masz informacje że zostanie zniszczona?

oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

Od sprzedającego z chin

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@WebSpideyJV zwykle tak jest bo żaden przewoźnik nie bierze na siebie kosztów przesyłki zwrotnej. Zwroty przy przesyłkach z tak odległych krajów z reguły nie występują, chyba że sprzedający podał adres w kraju do zwrotów. Ale wtedy trzeba odebrać i wysłać na podany adres. Zwrotu płatności raczej ne dostaniesz jeżeli nie zwrócisz na wskazany adres. Możesz otrzymać zwrot z POK ale jak zgłosisz, że towar jest wadliwy. Ale żeby to stwierdzić też trzeba go odebrać.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@WebSpideyJV  Jeżeli przesyłka jedzie z obszaru celnego poza UE  to dostaniesz  wezwanie do zapłaty podatku VAT oraz cła.  Jeśli opłacisz  to przesyłkę ci dostarczą, natomiast co się stanie gdy odmówisz zapłaty  to nie wiem. Możliwe że paczka zostanie zniszczona albo zwrócona do nadawcy.

Jeżeli to zakup  na  Allegro to najlepiej kliknij  "Zgłoś problem z zakupem"  rozpoczniesz tak zwaną dyskusję. Nawet jeśli  Chińczyk nie odda ci pieniędzy to masz dużą szansę na rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących.

oznacz moderatorów