anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy program ochrony kupujących chroni przy odległej przedsprzedaży?

Idź do rozwiązania
TYGRYS.
#7 Wielbiciel#

Cześć. 
zastanawia mnie sytuacja prawna programu ochrony kupujących w przypadku, gdy kupuję towar o długim okresie oczekiwania na dostarczenie. Oferta jest określona jako przedsprzedaż, dostawa za ponad pół roku. Natomiast, by skorzystać z POK trzeba złożyć wniosek maksymalnie do 180 dni od zakupu. Czyli nie jestem w stanie zareagować jeśli towar okaże się niezgodny z opisem. To 180 dni dotyczy kliknięcia „kup to”, czy momentu otrzymania towaru?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
LEW433
#21 Demiurg#

Od dnia zakupu. Chociaż tu pisano prośby o możliwość po upływie czasu, terminu, czy przyznano/ nie wiem. Możesz zapytać na czacie: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@TYGRYS. 180 dni dotyczy chwili zakupu, czyli kliknięcia Kup teraz, czyli zawarcia umowy, a nie otrzymania towaru. Regulamin POK stanowi, że czas ten może został wydłużony w uzasadnionych przypadkach. Jeśli chcesz więc mieć pewność, licz tylko na te 180 dni od zakupu, ponieważ po tym czasie decyzję podejmuje Allegro na podstawie własnej oceny, na którą nie masz wpływu.

  1. Formularz winien być wysłany do Allegro.pl nie wcześniej niż po 14 dniach, ale nie później niż 180 dni od zawarcia umowy zakupu Towaru. W uzasadnionych przypadkach termin wskazany powyżej może zostać skrócony lub wydłużony. O skróceniu lub wydłużeniu terminu Kupujący zostanie poinformowany przez Allegro.pl za pośrednictwem poczty elektronicznej.

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/9

oznacz moderatorów