anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Program Ochrony Kupujących mnie dotyczy, jeśli zapłaciłem bezpośrednio na konto Sprzedającego?

MAMY ROZWIĄZANIE!
OstryWymiatacz
#7 Wielbiciel#

Wygrałem licytacje, sprzedawca  podał nr bankowy na który przelałem kwotę bezpośrednio,bo nie podał opcji wysyłki za granicę. Zapłaciłem i miał mi podać wieczorem nr przesyłki - piąty dzień nie odpisuje (sad żaba meme)

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
LEW433
#21 Demiurg#

Zapłaciłeś mu bezpośrednio na konto czyli zakup nie odbył się za pośrednictwem Allegro, masz zakup w zakładce "Moje zakupy", nie zapewne, więc nie masz jak złożyć wniosku do POK. Ale poczytaj o warunkach(nie wiem jak dokładnie zapłaciłeś za towar): https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

oznacz moderatorów
OstryWymiatacz
#7 Wielbiciel#

Czyli zostaje zgłoszenie na policje po 14 dniach, no trudno.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@OstryWymiatacz 

@LEW433  wprowadza Cię w błąd. Jemu się wydaje, że do zakupu na Allegro dochodzi tylko wtedy, gdy kupujący płaci przez Allegro Finanse.  Przy zapłacie poza Allegro, bezpośrednio na konto sprzedającego, także obejmuje Cię Program Ochrony Kupujących.

Jeśli wygrałeś licytację, zakup odbył się za pośrednictwem Allegro, zapłata poza Allegro nie ma znaczenia.

Wniosek po 14 dniach od zakupu złożysz tu; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Jeżeli to był zakup na Allegro Lokalnie i zapłaciłeś bezpośrednio na konto, także obejmuje Cię POK, wtedy pisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d8143baa-4f1d-48b1-9dc1-e76e40a5fc38&subjectId=4c2c4428-a...

W obu przypadkach do wniosku musisz dołączyć potwierdzenie wpłaty za towar.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 jak to nie wiesz, jak dokładnie zapłacił za towar? Przecież pisze, że przelewem bezpośrednio na konto sprzedawcy. POK obejmuje też transakcje z wpłatą bezpośrednio na konto, królowo niczego 🙂

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@OstryWymiatacz Sprawdź proszę, czy ten przedmiot znajduje się w zakładce Kupione na Allegro Lokalnie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nawet jeśli się znajduje jako anulowany z powodu zapłaty poza Allegro, kupujący na Lokalnie z POK może skorzystać;

Dzień dobry,
dobrze, że napisał Pan do mnie w tej sprawie
Oczywiście w takiej sytuacji wystarczy, że prześle Pan do mnie potwierdzenie wpłaty, a wówczas będzie Pan miał możliwość wypełnienia wniosku o rekompensatę z POK w wersji offline. Dyskusji niestety nie będzie można otworzyć.

Jeśli chciałby Pan wypełnić wniosek o POK, proszę o podanie numeru oferty oraz o załączenie potwierdzenia płatności.

W razie pytań, służę pomocą.

Pozdrawiam
// Marta P
Zespół Allegro

oznacz moderatorów
OstryWymiatacz
#7 Wielbiciel#

Super, dziękuję bardzo ^^

oznacz moderatorów
OstryWymiatacz
#7 Wielbiciel#

Tak, widnieje jako "anulowany" - dostałem tez maila

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Pisz do Allegro przez wyżej podany formularz, gdybyś miał problem z wnioskiem do POK, zacytuj w odpowiedzi post Marty P z Allegro. On dotyczy zakupu na Allegro Lokalnie z zapłatą bezpośrednio na konto sprzedawcy.

oznacz moderatorów