anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

To wpisywanie na czarną listę czasem z byle powodu a szczególnie z tyt. ocen jest nieporozumieniem.

wielkopolski
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

wielkopolski może i tak , może i niegodne z prawem . Kupujacy subiektywnie ocenia sprzedawcę , a on subiektywnie umieszcza go na CL. To jedyny bastion obrony jaki pozostał sprzedawcom .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

I dodatkowo może naruszać prawo 🙂

Nieuzasadniona odmowa sprzedaży oferowanego towaru może być niezgodna z prawem (art.135. Kodeksu wykroczeń).

Odmawiają sprzedaży po otrzymaniu także zasłużonego negatywa, po zadaniu niewygodnego pytania, po zgłoszeniu reklamacji, po zwrocie towaru, itp. Taki to "bastion obrony" 🙂

oznacz moderatorów

wielkopolski
#7 Wielbiciel#

W związku z powyższym nelży tą opcję - jako niezgodną z prawem - zlikwidować!!!

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@wielkopolski  @xyz96  sama czarna lista z pewnoscia jest zgodna z prawem - moga zaistnieć uzasadnione przyczyny dla których sprzedawca moze odmówic sprzedaży. Zgodnie z prawem

Kwestia czy wykorzystanie CL w kazdym przypadku jest zgodne z prawem. No ale to juz kwestia dla sądów anie podstawa do likwidowania Czarnej Listy

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@wielkopolski rozumiem że ktoś Cie tam umieścił 🤣

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

xyz96 Moja odmowa jest uzasadniona. Kupujący jest brzydki. Wiem bo przysłał mi zdjęce.😡

Równie uzasadnione są oceny sprzedaży wystawiane kupującym:

-Nie trzeba nic uzasadniać,

-można kłamać (przejdzie),

-Sprzedającego ocenami można pogrążyć,

-kupujący kupi w innym miejscu, bez konsekwencji.

"Taki to "bastion obrony""

Wiem, Ciebie to cieszy, ale jak nie będzie sprzedawców, to se nie kupisz.

No chyba na "Of. Skl. All."

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@wielkopolski Ależ to jest jak najbardziej zrozumiałe i logiczne.
Dokonałeś zakupu, z którego najwidoczniej nie byłeś zadowolony, czego wyraz dałeś w swojej (zapewne) negatywnej (oraz jednocześnie subiektywnej) opinii, a sprzedający w trosce o twoje szeroko pojęte dobro, w odruchu altruizmu umieścił cię na swojej CL po to, żeby nie narażać cię na ponowny stres związany z zakupami u niego (przypadkowymi czy też zamierzonymi).
Zatem powinieneś mu wręcz dziękować, a nie robić aferę na forum.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Knowhere No piękniejszego uzasadnienia nie da się wymyślić. 😀

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@Knowhere  Genialny tekst! 😍

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@wielkopolski tak samo jest nieporozumieniem zaniżanie ocen za wysyłkę darmową czy w cenie narzucanej przez allegro czy wystawianie negatywa bez kontaktu i wyjaśnień, masz prawo tak robić, tak samo sprzedawca ma prawo dodać na CL by nie narazić Cię na kolejny zakup skoro jesteś nie zadowolony z zakupu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@wielkopolski Nieporozumieniem są roszczeniowi klienci, którzy zamiast wyjaśnienia sprawy ze sprzedawcą, złożenia reklamacji wolą od razu wystawiać komentarze negatywne. Rzetelni sprzedawcy pracują na swoją opinię, na utrzymanie statusu SS i lub SMART. Wystarczy jeden komentarz negatywny, który w mig niweczy ich trud i zaangażowanie. Czytałam wielokrotnie komentarze, dałem sobie spokój, bo towar nie drogi itp. Jeśli niektórzy tak będą podchodzili do sprawy, powinni dać sobie radę z zakupami w internecie. Nikt nikogo nie dodaje bezpodstawnie na czarną listę.

Wiola
oznacz moderatorów