anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy prywatny sprzedawca może wystawić fakturę?

kmlnvm
#7 Wielbiciel#

Czy prywatny sprzedawca może wystawić fakturę vat? Jak to wygląda?

Mam taką ofertę i nie wiem czy to w końcu prywatny sprzedawca, czy może firma.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

pecela
#17 Koryfeusz#

Fakturę VAT może wystawić osoba prowadząca działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o VAT. Natomiast fakturę VAT ze stawką 23% może wystawić czynny płatnik podatku VAT.

Aby prowadzić działalność w rozumieniu przepisów ustawy o VAT nie trzeba mieć zarejestrowanej firmy.

Natomiast osoba prywatna może wystawiać rachunki (wygląda to jak faktura, tylko nie ma tam VAT-u) i nazywa się to rachunek. Natomiast jak prowadzi działalność nierejestrowaną i ma nadany NIP, to wystawia faktury (z VAT lub bez w zależności od statusu w VAT).

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kmlnvm to pewnie nie jest prywatny sprzedawca a tylko sprzedaje z konta prywatnego, a że na koncie prywatnym nie zaznaczyć wystawiam faktury, dodał to w opisie i tytule, dla pewności napisz i się dopytaj i śmiało kupuj 🙂 

Na kontach prywatnych jest mniej wymogów, nie trzeba dodawać One Boxów do smarka, kiedyś były niższe prowizje nie wiem jak teraz itp. 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kmlnvm
#7 Wielbiciel#

jak działa allegro protect jeśli firma sprzedaje z konta prywatnego?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Działa normalnie, ale dlaczego już masz obawy?

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Fakturę może wystawić taki podmiot, który posiada status podatnika VAT.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Spytaj go. Do wczoraj przy niewielkim ułamku ofert szło zaznaczyć opcje "wystawiam fakturę", od wczoraj nie da się wcale. Allegro wszelkimi sposobami próbuje zmusić sprzedawców do zmian na firmowe, a nie każdy chce. Ja np nie zmieniam, bo bym musiałą latać do 3 punktów i 2 kurierów wysyłać, nikt z pojedyńczymi paczkami tego nie będzie tego dobrowolnie ogarniał. Do tego na firmowym do smarta jest również przymus allegro one. A wtedy masz do wyboru otrzymywać negatywy za używanie go i kiepską jakość dostawy lub wyłączyć go i dostawać negatywy za brak smarta. 

Do tego dochodzi wiele osób z tzw. działalności nierejestrowanej, oni również faktury wystawiają ale nie mogą tego w allegro zaznaczyć. A nie wolno takich informacji podawać w treści ofert.

oznacz moderatorów