anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający ma obowiązek przyjęcia zwróconego towaru nawet jak był używany?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Tomasz1247
#2 Obserwator#

Sprzedający nie chcę przyjąć towaru (;odkurzacz ) bo nosi ślady użytkowania. Czy ma takie prawo?

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Tomasz1247 Jeżeli jest osobą prywatną, nie firmą, to ma takie prawo. Jeśli jest przedsiębiorcą nie ma prawa odmówić przyjęcia, ale ma prawo potrącenia stosownej kwoty.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Tomasz1247
#2 Obserwator#

Jak to sprawdzić czy jest firma?

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Tomasz1247 wejdź w aukcje i zakładkę o sprzedającym 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Tomasz1247 Tu możesz otworzyć spór:https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
Tomasz1247
#2 Obserwator#

Napisałem przez spór do sprzedającego że ma obowiązek przyjęcia zwróconego towaru i zwrócić pieniadze .

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Tomasz1247 zgodnie z prawem" konsument odstępujący od umowy może korzystać z towaru tylko tak, jak robiłby to w sklepie stacjonarnym."

Czy wiedziesz kiedyś w sklepie stacjonarnym żeby kupujący odkurzał teren sklepu przed zakupem sprawdzając odkurzacz?

 

https://prokonsumencki.pl/klauzule-niedozwolone-2/odstapienie-od-umowy-konsument-ma-prawo-korzystac-...

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Tomasz1247 zwracasz bez podania przyczyny czy reklamujesz, zakup od firmy czy osoby prywatnej ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@Tomasz1247 sprzedawca przedsiębiorca musi przyjmować zwroty od konsumentów . odkurzacz to nie towar higieniczny albo kod do gry . musi przyjąć i oddać pieniążki . jak kupczyk będzie cwaniakować to załóż mu spór i złóż wniosek o wypłatę z programu ochrony kupujących . allegro zaraz takiego kupczyka wyjaśni .

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
Tomasz1247
#2 Obserwator#

Gdzie to zrobić? Ten spór założyć

 

oznacz moderatorów
Tomasz1247
#2 Obserwator#

To jest firma

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Tomasz1247 to ma obowiązek przyjąć ,ale może potracić za używanie 😞

Art. 34.
4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące
wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Tomasz1247
#2 Obserwator#

Ile czasu zajmie zanim allegro wejdzie do pomocy?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Tomasz1247 To musi przyjąć zwrot, może także pomniejszyć zwrot kasy, jeżeli uzna że towar nosi ślady użytkowania. Otwieraj  spór, link masz wyżej.

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@Tomasz1247 kliknij https://allegro.pl/dyskusje/nowa i opisz sprawę . po 24 godzinach allegro włączy się do sporu i kupczyka wyjaśnią . musisz tylko poprosić o pomoc admina .

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
Tomasz1247
#2 Obserwator#

Problem w tym że ja z gościem gadałem przez tel i on mi to powiedział że nie przyjmie towaru bo jest utrzymany. Chciałbym żeby sprawa zajęli się allegro

oznacz moderatorów
Tomasz1247
#2 Obserwator#

Muszę mieć pewność że musi mi oddać kasę ewentualnie trochę potrącić wtedy zadzwonię do niego i mu powiem

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Tomasz1247  "ewentualnie trochę potrącić "

Dla czego trochę, sklepy to nie są darmowe wypożyczalnie .

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@Tomasz1247 kliknij w link który ci podałem https://allegro.pl/dyskusje/nowa , wybierz zakup i napisz że sprzedawca utrudnia zwrot . po 24 godzinach możesz wezwać admina do pomocy w sporze . nie czekaj , bo kupczyk pewnie gra na czas i chce żeby minęło 14 dni na zwrot . w sporze napisz że odstępujesz od umowy . nie będzie mógł ściemniać że nie widział o zwrocie .

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów