anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Sprzedający ma obowiązek zrealizować mój zakup towaru z pomyloną przez siebie ceną?

i-Katka
#2 Obserwator#

Wczoraj u jednego ze Sprzedających pojawiły się towary w promocyjnej - zdałoby się cenie, i cena ta nie "wisiała" minutę ale kilka godzin. Skorzystałam robiąc zakupy. Dziś Sprzedający wysłał maila o anulowaniu zamówienia z informacją, że miał błąd w systemie, który zmienił ceny. Jednocześnie w systemie Allegro moje zakupy ciągle mają status "opłacony". Czy w związku z tym, że moje zakupy zostały dokonane prawidłowo, w tym opłacone, Sprzedający ma obowiązek wysłać mi zakupiony towar? Dodam, że ciągle zakupiony przeze mnie asortyment jest w sprzedaży, choć z innymi cenami. 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@i-Katka Sprzedający może powołać się na błąd w cenie i zwrócić Ci środki, które wpłaciłaś za towar. Jeśli chodzi o wysyłkę towaru w zaniżonej cenie, możesz skierować sprawę do sądu i tam domagać się realizacji umowy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

i-Katka
#2 Obserwator#

W normalnym sklepie jeśli jest pomyłka w cenie na korzyść klienta, to sprzedawca ma obowiązek sprzedać towar w tej cenie, to wynika z praw konsumenta. Z jakiej przyczyny to prawo nie ma być respektowane przy ofertach Allegro?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@i-Katka podstawowe hasło allegro brzmi ,, otrzymasz zakupiony towar lub zwrócimy Ci środki ,, 

Allegro nie ma mocy prawnej ,aby wymusić na sprzedawcy realizację zamówienia , od tego są powołane przez Rząd organy , masz wątpliwości to skorzystaj ze swoich praw .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@i-Katka Jeśli faktycznie doszło do pomyłki w cenie to sprzedający na prawo powołać się na błąd i zamówienia nie realizować.
Różnica w cenie musi być łatwo zauważalna i znacząco różnić się od normalnych cen rynkowych.
Allegro nie może zmusić sprzedającego do realizacji zamówienia - nie ma do tego kompetencji.
Może to zrobić jedynie sąd jeśli zdecydujesz się tam skierować sprawę.

oznacz moderatorów

i-Katka
#2 Obserwator#

Na podstawie art. 543 Kodeku Cywilnego: towar wystawiony na sprzedaż wraz z oznaczeniem ceny uznaje się za ofertę sprzedaży. Ustawa nie wyłącza z tego błędów w cenie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@i-Katka I tak się uznaje, sprzedajacy zwraca Ci środki a Ty jeżeli się z tym nie zgadzasz pójść do sądu, Allegro nie zmusi sprzedającego do wysyłki.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@i-Katka w sklepie stacjonarnym a nie w sprzedaży internetowej

Art.  84.  [Błąd]
§  1. 
W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@i-Katka Skoro powołujesz się na KC > to masz prawo iść do sądu i tam walczyć o swoje racje > wykorzystywanie błędu.😠

oznacz moderatorów

elkarparts
#8 Zapaleniec#

Wydaje Ci się , że jezeli ktoś coś wystawi za 1zł zamiast za 100zł produkt , to ma go Ci wysłać? jak można tak żerować na czyjejś pomyłce?  co za ludzie.....

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@i-Katka bo w normalnym stacjonarnym sklepie masz jak się zaznajomić z produktem, ceną za niego na metce, możesz go obejrzeć i przetestować etc a to jest sklep i sprzedaż internetowa i rządzi się innymi prawami. W przypadku powołania się na błąd w cenie gdy ta różni się od innych ofert tego produktu znacząco sprzedawca odmówi realizacji zamówienia i zwraca środki, a jakbyś się prawnie uparł do sprzedania ci w tej cenie to owszem dostałbyś towar i wezwanie do zwrotu zaraz potem, a w przypadku braku tego zwrotu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w postaci kradzieży

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@i-Katka A co zrobisz w normalnym sklepie jak odmówią Ci sprzedaży? > wezwiesz Policję? 👿

oznacz moderatorów