anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający ma obowiązek zwrócić koszty wysyłki

evelyn1980
#7 Wielbiciel#

Witam jeżeli jestem osobą kupującą odebrałam wczoraj wieczorem towar ,ale nie jest zgodny z moimi oczekiwaniami i chcę odstąpić od umowy czy w tym przypadku sprzedający ma obowiązek mi zwrócić również koszta  wysyłki

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

komis-bell
#21 Demiurg#

Koszt wysyłki do Ciebie - tak. 
Koszt zwrotu do sprzedającego - nie. 

Powyższe tyczy się zakupu konsumenckiego. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Koszt odesłania w zwrocie ciąży na kupującym, a sprzedający zwraca Ci koszt zakupu oraz najtańszy koszt wysyłki w danej ofercie.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@evelyn1980 

Jeżeli chcesz odstąpić od umowy, to sprzedający zwraca Ci pieniądze za towar plus najtańszą, oferowaną metodę wysyłki. Koszt przesyłki zwrotnej, do sprzedającego leży po Twojej stronie.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie byłoby.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@evelyn1980 jest to uwarunkowane kilkoma czynnikami i dotyczy jak mniemam zakupu konsumenckiego 

1. zakup od firmy 1 produktu i oddajesz 1 lub kilku i oddajesz wszystko - odpowiedź brzmi -TAK ,zwraca najniższy koszt dostawy jaki miałaś do wyboru podczas zakupu 

2. zakup od osoby prywatnej lub zostawiłaś część zakupu - odpowiedź brzmi NIE , nie zwraca kosztu nadania 

3. reklamacja niezgodności z opisem , uznana przez sprzedawcę - odpowiedź brzmi w każdym przypadku TAK , pokrywa wszystkie koszty jakie poniosłaś .

oznacz moderatorów