anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak kupić towar którego sprzedający nie chce sprzedawać do UE?

mariusz-ka
#7 Wielbiciel#

Witam, chcialem kupic elektronike z Chin ale sprzedający odmawia sprzedaży kazdemu kto jest z UE i ma taki adres do wysylki. Czy jest tu jakiś sprzedający z Chin który mógłby odkupić ten towar i wystawić z nim aukcę na allegro? Albo ma lepszy pomysł na kupno tego przedmiotu. Dodam że jest to jedyna seria która dla mnie pasuje i ma w ofercie ja jedynie ten sprzedajacy. Myslalem o napisaniu tematu na jakims forum importetow ale z taka "skala" dzialalnosci pewnie zostalbym wysmiany.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mariusz-ka Ciekawe, bo wystawia na platformie należącej do kraju UE. 😄 Czy możesz mi wskazać numer tej oferty? W jaki sposób sprzedawca Ci odmówił? Przez wiadomości?

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

mariusz-ka
#7 Wielbiciel#

Wolalbym uniknac rozmowy moderatora z tym sprzedajacym, jeszcze sie przestraszy albo zdenerwuje i w ogole przestanie sprzedawac swoj towar na inne kraje poza Chiny. Ponawiam pytanie: Czy jest tu jakiś sprzedający z Chin który mógłby odkupić ten towar i wystawić z nim aukcę na allegro? Albo nawet ma znajomoego ktory moglby w tym posredniczyc?

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

A cóż to za unikat, że tylko ten jeden sprzedawca ma i od nikogo innego nie możesz kupić?  Nie chce? olać go i już. 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Sprzedaje a nie wysyła?

oznacz moderatorów

mariusz-ka
#7 Wielbiciel#

Czy ma Pan/Pani pewna firme w Chinach albo kogos znajomego kto tam mieszka aby moc zrobic to co napisalem w poscie nr 1? Albo inny sposob jak kupić posrednio ten przedmiot? Jesli nie to szkoda pisania bo nic pozytecznego nie wnosi ono do tematu. Czekam na podpowiedzi osob ktore maja pomysl albo znaja firme/ osobe w Chinach ktora podjelaby sie posredniczenia. Oczywiscie nie za darmo 🙂

//ps, cena przedmiotu = ok 50 euro

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Co za problem kupić coś w chinach. Wysyłają wszystko od śrubki do telefonu po lokomotywy. Jest dużo firm i rezydentów co nawet towar sprawdzą na miejscu i załadują do kontenera.

oznacz moderatorów

mariusz-ka
#7 Wielbiciel#

" Jest dużo firm i rezydentów co nawet towar sprawdzą na miejscu i załadują do kontenera."

W sprowadzeniu 1 lokomotywy pewnie by pomogli za odpowiedni % ale w sprowadzeniu 1 elektroniki za 50 eur nawet za wiekszy % raczej nie. No chyba ze ma Pan/pani znajoma osobe / firme w Chinach ktora dla klientow koncowych chce byc posrednikami? Bo ja nie jestem firma tylko prywatna osoba.

Szukajac w google podobnych tematow(choc nie wiem czy wlasciwego slowa klucza uzylem) znalazlem tylko 1 gdzie gosc chcial wyprodukowac wlasne pendrive w Chinach w skali kilka tys sztuk. I inni powiedzieli ze to za mala skala aby jakis rezydent byl tym zainteresowany.

oznacz moderatorów

woytek242
#1 Nowicjusz#

A wiesz czy sprzedajacy oferuje wysylke do innych krajow Europy? W koncu Polska graniczy nie tylko z krajami UE. Jesli tak to moze w ktoryms z 3 krajow latwiej bedzie znalezc posrednika? Choc to ryzykowne bo 2 kraje sa wrogie a w 3 jest wojna 😞

oznacz moderatorów

mariusz-ka
#7 Wielbiciel#

Zapytalem sie sprzedawcy o to ,jeszcze nie odpowiedzial ale miom zdaniem to ryzykowne. Najpierw nalezaloby sie zapytac kogos tutaj czy kupowal cos z tych 3 krajow po 2022r? Na ile to ryzykowne i jakie sa oplaty?

oznacz moderatorów

mariusz-ka
#7 Wielbiciel#

Sprzedajacy odpisal ze wysyla do Rosji ale ja na to sie nie pisze. Jak widac nie ma tu pomocnych ludzi ktorzy chcieilby podzielic sie swiomi kontaktami posrednictwa w Chinach. No coz, trzeba szukac gdzies indziej.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mariusz-ka Chciałabym Ci pomóc, ale nie chcesz wskazać, o jakiego sprzedawcę chodzi. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów