anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może żądać ode mnie pokrycia kosztów logistycznych?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:28269059
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Dokonałem zakupu opon z opcją "0" zł za wysyłkę. Po otrzymaniu towaru, okazało się, że zamówiłem nie ten rozmiar.

Anulowałem zakup oraz wygenerowałem kod zwrotu. 

Sprzedający poinformował mnie, że koszty zwrotu leżą po mojej stronie. Jednocześnie zostałem poinformowany, że BĘDĘ MUSIAŁ POKRYĆ KOSZTY LOGISTYCZNE, jakie poniósł sprzedający, mimo tego, iż KOSZT DOSTAWY WIDNIAŁ JAKO "0"zł. 

Sprzedawca powiedział, że mimo, iż zakup dokonany był z darmową dostawą , to on musiał ponieść koszty wysyłki, po czym wystawił mi korektę faktury na 100 zł. 

Jednocześnie poinformował mnie, że pieniądze zostaną przesłane na moje konto przez system Allegro, lecz gdybym chciał uzyskać je wcześniej, to mogą przesłać z konta firmowego, lecz kwota zostanie POMNIEJSZONA o utraconą prowizję Allegro. 

Czy sprzedawca ma takie prawo? 

Proszę o pomoc w tej sprawie. 

Dziękuję. 

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:28269059 he, fajnie se wymyślił , otwórz dyskusję i tam go zapytaj o ,, koszty logistyczne ,, po 24 H poproś administratora o pomoc . 

oznacz moderatorów
Client:28269059
#8 Zapaleniec#

Dzięki. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:28269059 jak zakupiłeś od firmy jako konsument, to przy zwrocie pokrywasz koszt odesłania o ile nie masz darmowego w smarcie a sprzedawca ma Ci oddać to co wpłaciłeś bez żadnego potrącania 🙂 w razie problemów rozpocznij dyskusję !

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:28269059
#8 Zapaleniec#

Wielkie dzięki. 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:28269059 zakup na fakturę? Spółka zoo? działalnośc gospodarcza? Bo nie zawsze przysługuje Ci w takim wypadku zwrot bez podania przyczyny. TAK jeżeli zgodził sie przyjąć zwrot, kosz odesłania jest po Twojej stronie ( jak był to smart za zero, to nie ponosisz kosztów). Natomiast jego koszty logistyczne ( nie watpię że je poniósł) sa po jego stronie. Nie moze Cię za nie obciążać. tak samo prowizją Allegro. Niech wystąpi do allegro o jej zwrot a Ty potwierdzisz, że zrezygnowałeś i tyle.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Client:28269059
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@Client:28269059 

Nie, nie ma, i jeszcze raz nie ma.

Ma Ci zwrócić całą kwotę za opony. Jak pomniejszy Ci wpłatę otworzysz dyskusję i go Allegro dojedzie!

oznacz moderatorów
Client:28269059
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc. 

oznacz moderatorów
deny_01
#9 Pomysłodawca#

Jest różnica w przypadku zakupu SMART z darmową wysyłką , a wysyłka za "0" ( zero) bo taką mógł opcją dać sam sprzedawca , wtedy faktycznie koszt wysyłki będzie 0 zł ale za zwrot płaci konsument , czyli jak firma kurierska policzy za zwrot , to tak może Ci ten koszt potrącić...pytanie czy to było SMART z kurierem za darmo czy darmowa wysyłka od sprzedawcy ?

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

 

@deny_01  dobrze prawisz.

Kupujący napisał dziwne zdanie w pierwszym poście, cytuje:

"Anulowałem zakup oraz wygenerowałem kod zwrotu."

Zdanie to uświadamia w jak różne sposoby widzą transakcje sprzedający i kupujący.

Teoretycznie anulować zakupu nie mógł bo powinien być nr nadania. Wygenerował też kod zwrotu co sugeruje iż paczkę odebrał i odsyła na własny koszt.

@Client:28269059   podaj nam jeszcze te informacje.

oznacz moderatorów