anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może żądać opłaty za ponowny transport ?

kalamburka13
#7 Wielbiciel#

Nie zdążyłam dotrzeć do domu żeby odebrać paczkę od kuriera. Sprzedający żąda 100 zł za ponowne jej wysłanie (kupowałam ze Smartem) lub oferuje zwrot kosztów ale pomniejszony o te 100zl ( koszty transportu). Czy ma takie prawo ? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@kalamburka13 jak najbardziej, jak chcesz wysyłkę to opłać, jak chcesz odstąpić to pokryj starty 🙂

To nie jest wina sprzedawcy i czemu on ma ponosić straty 😞

Pewnie że ma takie prawo a co śmieszne, jak paczka wróci do niego może zacząć naliczać za magazynowanie bo to jest Twój towar u sprzedawcy, koszty będą rosły i nic z tym nie zrobisz 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kalamburka13 To był jakiś duży gabaryt?

oznacz moderatorów

kalamburka13
#7 Wielbiciel#

Stolik kawowy średnica 75 cm 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kalamburka13 Jeśli sprzedającemu zostały naliczone koszty powrotu nieodebranej przesyłki do nadawcy to tak, ma prawo domagać się od Ciebie pokrycia tych kosztów bo nie dotrzymałaś warunków zawartej umowy i nie odebrałaś przesyłki.

Jeśli natomiast chcesz otrzymać ten stolik to musisz pokryć koszty ponownej wysyłki.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A ten stolik to z platyny jest i waży pół tony że koszt 100zł za wysyłkę? Co on na półpalecie będzie wysyłany? Możesz też wyslac po to swojego kuriera opłaconego by paczke odebrał bo koszt ponownej wysyłki jakoś wywala sufit... @kalamburka13 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie musisz płacić za ponowne wysłanie ,możesz sobie samemu pojechać do sprzedawcy gdy już paczka do niego dotrze i osobiście odebrać ,o ile wyrazi na to zgodę.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Co do ponownego transportu to przy takiej opłacie pewnie lepiej by było odstąpić od umowy i zakupić jeszcze raz. Wtedy znów wysyłka byłaby za darmo. Inną kwestią jest opłata za powrót paczki. Niezbyt się znam na kurierach ale wiem, że w inpost nie ma opłaty za nie odebraną, a np na poczcie jest. Innych kurierów nie używam to nie będę mylić. Pomysł poniżej z wysyłką własnego kuriera po odbiór też niezły.

oznacz moderatorów