anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może grozić mi sądem w przypadku zamówionego towaru za pobraniem?

Client:46249998
#7 Wielbiciel#

Witam, zamówiłem perfume od sprzedającego za pobraniem. Pomyliłem się z dokładnym adresem. Dostałem maila od nich o treści : Nieodebrane pobranie. Przedsadowne wezwanie do zapłaty. Chce żebym mu zapłacił cenę towaru plus koszt wysyłki razy dwa przez to ze nie odebrałem. Daje mi na to 3 dni. Później karne 10 zł za każdy dzień nieopłacony. Czy rzeczywiście muszę to dla niego zapłacić czy jest to wyłudzenie. Prosiłem o kontakt ale napisali mi ze nie prowadzą dyskusji telefonicznej. 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:46249998 ależ oczywiście może z tym iść do sądu i wygra, naraziłeś na stratę sprzedawcę, chodź z tymi 10 zł kary to przegiął 😞

Możesz olać ale jak pójdzie do sadu ( coraz więcej osób to robi ) to koszt wzrośnie do 300 - 400 zł 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

ps. on nie grozi tylko walczy o swoje 🙂

Art.  535. §  1. 
Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.
 

Art. 471. Dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.

 
________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:46249998 sprzedawca ponosi koszty transportu nie odebranej paczki. Czyli płaci za wysyłkę i za powrót. Czyli może to trafić na wokandę 

A odstąpiła od umowy kupna?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:46249998 może , a wręcz powinien . Takich spraw nie załatwia się telefonicznie , wszystko czarno - na białym .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:46249998 Musisz być świadomy, że nieodebranie przesyłki to niewywiązanie się z umowy - błędny adres nie ma znaczenia bo wina nadal leży po Twojej stronie.

Sprzedawca poniósł koszty nadania oraz powrotu przesyłki do nadawcy - zapłacił dwukrotnie i to z Twojej winy.
To chyba oczywiste, że chce odzyskać pieniądze prawda?


Zrobisz jak uważasz ale jeśli sprzedawca faktycznie pójdzie z tym do sądu to wygraną ma w zasadzie "w kieszeni" a ty zamiast zapłacić teraz ok 40-50 zł to zapłacisz ok 400 zł.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

oczywiście, że może

nawet ja mogę coś wymyśleć i Ciebie pozwać

ale kwota 10zł jest dyskusyjna

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może iść ale z pewnością to straszenie i to większa szkoda niż strata 10zł. Niczego nie zdziała. Skąd te 10zł dzienna kara, napisz że odstępujesz od umowy zakupu i niech sobie sprzeda komuś innemu. Nie odpisuj i niech sobie idzie gdzie chce.

Jeżeli normalnie chciałeś załatwić tą sprawę i opłacić powtórną przesyłkę to niczego nie ugra nawet w sądzie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Jak zwykle napuszczanie na awanturę. Nie odebrał > to jego wina. A jak sprzedający się uprze i pójdzie do sądu to na bank wygra > i dobrze o tym wiesz > odstapinie od zakupu po nieodebraniu przesyłki to trochę kiepski pomysł > potwierdzenie winy odbiorcy

@Client:46249998 Chcesz uniknąć problemów > opłać powtórną wysyłke + koszt zwrotnej - tej nieodebranej. Zadzwoń do sprzedawcy > uzgodnij to z nim > podaj właściwy adres i jak masz zapłacić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak chcesz pogadać, daj znać. Poczytaj wszystkie wątki a zauważysz np: ale kwota 10zł jest dyskusyjna. Zauważ że kupujący chcial zapłacić za powtórną wysyłkę ale oczywiście zapomniałeś zdjąć 😁😎 Tu ewidentnie sprzedajacy szuka zaczepki.

oznacz moderatorów

Client:46249998
#7 Wielbiciel#

No tak, tylko ze sprzedawca chce dodatkowo pieniądze za rzecz kupiona której nie otrzymałem. Dodatkowo kurier nawet nie zadzwonił ani nic a w przesyłkę tylko pomyliłem nr mieszkania. Najgorsze ze sprzedawca wgl nie chce rozmawiać tylko grozi 😂

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:46249998 Co dokładnie masz na myśli pisząc: "sprzedawca chce dodatkowo pieniądze za rzecz kupiona której nie otrzymałem."?

Kurier nie musi do Ciebie dzwonić - pomyliłeś nr. mieszkania i to jest Twój błąd.

oznacz moderatorów

Client:46249998
#7 Wielbiciel#

76BD34FD-37F3-41E6-BB90-B5AD0D23CA53.jpeg

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:46249998 Obrazki nie są dla nas widoczne. Musi je zatwierdzić moderacja.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Otwórz tą dyskusję i tam wszystko sobie wyjaśnicie z pomocą Allegro, widzę że wolisz tu odpisywać sprzedajnym i z nimi się przepychać.🤗

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@LEW433  

To kto jest tutaj najbardziej sprzedajny? 😂🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:46249998 sprzedawca może żądać od Ciebie zwrotu za przesyłki ( ja tak robię a towar sprzedaje dalej ) lub za przesyłki i towar bo to należy do Ciebie i możesz odebrać, to że nie zapłaciłeś ( brak odbioru za pobraniem  ) nie ma tu znaczenia, towar prawnie jest Twój a Ty jesteś dłużnikiem i masz zobowiązania 😞 a co zrobisz Twoja decyzja, chodź kary 10 zł dziennie nie masz się co obawiać sąd to odrzuci ale licz się z odsetkami ustawowymi do zobowiązania 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kostas11 
10 zł dziennie nie masz się co obawiać sąd to odrzuci

Nie wiadomo co składa się na to 10zł.
Jeżeli jest to np. dzienny koszt przechowania nieodebranej rzeczy "na koszt i ryzyko kupującego" to ja zachowałbym w takim przypadku powściągliwość w zapewnianiu co zrobiłby sąd.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@A3dam może i masz rację ale tu nie chodziło o przechowanie tylko o karę "Później karne 10 zł za każdy dzień nieopłacony"  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Witam, zamówiłem perfume od sprzedającego za pobraniem. Pomyliłem się z dokładnym adresem. Dostałem maila od nich o treści : Nieodebrane pobranie. Przedsadowne wezwanie do zapłaty. Chce żebym mu zapłacił cenę towaru plus koszt wysyłki razy dwa przez to ze nie odebrałem. Daje mi na to 3 dni. Później karne 10 zł za każdy dzień nieopłacony. Czy rzeczywiście muszę to dla niego zapłacić czy jest to wyłudzenie. Prosiłem o kontakt ale napisali mi ze nie prowadzą dyskusji telefonicznej. 

Gdzie Ty tu widzisz jakąkolwiek chęć opłacenia przez kupującego kosztów zwrotu i ponownej przesyłki ? Może przydałoby się nauczyć czytać ze zrozumieniem > ew. zamówić wizytę u okulisty.

A o kwocie 10 zł nie znajdziesz u mnie żadnego wpisu > pisałem tylko o kosztach przesyłek.

Czytaaj ze zrozumieniem to co piszą inni, i nie próbuj znowu nieudolnie mieszać.

oznacz moderatorów