anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może legalnie zastrzec jakich towarów nie przyjmuje zwrotu?

Electro_pl
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

Witam

Mam sytuację, w której sprzedający nie chce przyjąć zwrotu towaru i zasłania się wpisem w zakładce "reklamacja" - NIE PRZYJMUJEMY ZWROTÓW ANI NIE UWZGLĘDNIAMY REKLAMACJI CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH!.

Czy sprzedający ma prawo określić sobie jakich towarów nie przyjmuje?
Oczywiście pomijam kwestie towarów których z wiadomych przyczyn zwrócić nie można, ale wydaje mi się to średnio legalne że tak robi, bo przecież każdy sklep mógł by sobie zastrzec NIE PRZYJMUJEMY ZWROTÓW ELEKTRONIKI, ODZIEŻY, ART. PRZEMYSŁOWYCH, ROLNICZYCH, CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH itd itp.
W zasadzie takim tekstem można by się wyrzec przyjmowania jakichkolwiek zwrotów.

Proszę o fachową opinię kto tu ma racje.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@Electro_pl jeśli to firma sprzedaje to tan zapis nie ma żadnej wartości, napisz do allegro to pomogą mu go usnąć i dostanie ostrzeżenie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Electro_pl
#7 Wielbiciel#

Z mojej wiedzy i rozeznania wynika to samo, bo przecież na logikę takie coś przeczyło by wszystkim zasadom które dotycza zwrotów.

Napisałem do allegro na kilku frontach, ale znając ich podejście oraz wiedzę to nic konkretnego się nie dowiem ;-/

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Electro_pl Ty się nie dowiesz ale sprzedawca o ile firma będzie miał ostrzeżenie i czas na poprawę  🙂

a jak kupiłeś i chcesz zwrócić to rozpocznij dyskusję i w razie co do rzecznika konsumenta 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Electro_pl
#7 Wielbiciel#

Chodzi mi bardziej o to, że nie ma w allegro kompetentnych osób, a tym bardziej jeżeli trzeba coś rozkminić na logikę albo poprzeć konkretnymi zapisami prawnymi.

oznacz moderatorów