anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może nie odebrać paczki jeśli dokonałam zwrotu? Co w takiej sytuacji?

zoska_13
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

az1rael
#21 Demiurg#

Jak kupione od osoby prywatnej to moze nie przyjmowac zwrotow i nie odbierac paczki zgodnie z prawem a ty sobie szukaj teraz towaru u przewoznika

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak to jest prywatny sprzedawca to nie musi przyjmować zwrotu ,przesyłka wróci do Ciebie i ewentualnie poniesiesz koszty zwrotu.

oznacz moderatorów

zoska_13
#7 Wielbiciel#

Firma zarejestrowana, paragon wystawiony...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A czym odesłałaś tą paczķę za pobraniem

oznacz moderatorów

zoska_13
#7 Wielbiciel#

Paczka była opłacona, przez allegro Smart pocztą polską 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To czemu nie miał odebrać? Może status paczki jest skopany? Paczka wrociła?

oznacz moderatorów

zoska_13
#7 Wielbiciel#

w piątek wyskoczyła paczka awizowana,  od dziś jest do odebrania i zastanawiam się co złe sytuacji jeśli sprzedawca paczki nie odbierze 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nic to nie twój problem paczka wroci odbierz. Jak zwot zgłoszony o czasie to będzie ci musiał swój transport po to przysłać na swój koszt np wyśle ci opłaconą etykietę inpost na paczkomat. Jak to bylo kurierem pocztexu to powinni 2x probować doręczyć

oznacz moderatorów

zoska_13
#7 Wielbiciel#

Poczekam do jutra... kontaktowałam się z firmą to odpisała mi Pani że kurier zostawia awizo i odbierze dziś paczke, jednak dziś już to nie jest możliwe ponieważ paczka do odbioru na poczcie była jak już poczta była nieczynna 

 

Zgłoszę problem ze sprzedającym jeśli jutro do 15 paczki nie odbierze 

 

Dziękuję bardzo za pomoc 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@zoska_13 Jak był to zwrot ze Smartem to się tym nie przejmuj, to jego problem .

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Pocztex (nr przesyłki zaczyna się od PX) ma jedną próbę doręczenia. Dwie próby miał Pocztex Ekspres24 (nr przesyłki zaczynał się od EE), ale obecnie usługa jest wycofywana (nadawać nią mogą nadawcy, którzy mają zawartą pisemną umowę, do końca jej ważności).

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@zoska_13  Czytam, może odbierze, może nie odbierze, a może nie ma obowiązku itd...

Może napisz czy byłaś uprzejma powiadomić sprzedającego o zamiarze zwrotu, bo może on o tym nic nie wie i zwrot jest  bezprawny,  nieuzasadniony ?

oznacz moderatorów

zoska_13
#7 Wielbiciel#

Pisałam wyżej,  że kontaktowałam się ze sprzedającym i wie o tym, że jest awizo 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Jeśli był powiadomiony to problem nie istnieje, to jego problem.

Może poszedł na piwo i nie miał czasu odebrać.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

od kiedy tzreba powiadamiać?

oświadczenie o odstąpieniu można wysłać w paczce z towarem.

oznacz moderatorów

zoska_13
#7 Wielbiciel#

No właśnie też zdziwiłam się... zadałam pytanie do allegro,  Pan sam od razu otworzył dyskusje ze sprzedającym 

oznacz moderatorów