anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Sprzedający może odmówić zwrotu jeśli towar był nierozpieczętowany lub nieużywany?

mekusie
#1 Nowicjusz#

Witam, w aukcji:

https://allegro.pl/oferta/laptop-dell-latitude-e5420-i3-2gb-wifi-na-czesci-10126405840

Napisane jest, że nie przyjmuje reklamacji czy też zwrotów, mimo że na samym dole jest taka możliwość, odpisał mi, że nie ma możliwości zwrotu, gdy spytałem się, jak to działa na podstawie 14 dni zwrotu na allegro.

Czy ktoś się orientuje, jak to działa, czy on ma prawo mi odmówić zwrotu jeśli towar był nierozpieczętowany lub nieużywany (wrócił w takim samym stanie)
Czy mogę dokonać sporu, czy w razie czego sprawa może trafić do sądu? 

Jeśli się ktoś orientuje, to bardzo proszę o informacje. Pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

To firma, masz pełne prawo do zwrotu w ciągu 14 dni i pełne prawo do reklamacji. On Cię wprowadza w błąd.

Zrób normalny zwrot, odeślij towar i czekaj na pieniądze. Jeśli będzie problem, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś w niej o pomoc Allegro. Wtedy szybko odda.

oznacz moderatorów

mekusie
#1 Nowicjusz#

Czyli tylko jeśli jestem osobą prywatną to ja jako sprzedający mam prawo odmówić zwrotu?


oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zwrotu bez podania przyczyny jako sprzedający prywatnie możesz odmówić, ale zwrotu w ramach reklamacji z powodu wad już nie.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mekusie To firma, kupowałeś na firmę? zajmującej się sprzedażą elektroniki typu laptopy, rtv? Jeśli nie to musi przyjąć zwrot według przepisów konsumenckich

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mekusie
#1 Nowicjusz#

Nie kupiłem, chciałem poznać moje prawa, jako kupujący i sprzedający. Bo zauważyłem, że na kilku aukcjach mimo informacji o 14 dniach, w aukcji jest napisane, że allegrowicz nie przyjmuje zwrotów, ciekawi mnie czy to tylko jego widzimisię, czy są faktyczne pewne sytuacje, w których on ma prawo odmówić przyjęcia zwrotu. Np. co jeśli on jest osobą prywatną, czy wtedy ma prawo nie przyjąć zwrotu? Ale jeśli nawet, to dziwi mnie te 14 dni, które są na jego aukcji. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli jest osobą prywatną może nie przyjmować zwrotów, ale jeśli w aukcji mimo to zwroty udostępnia w zakładce Zwroty, to musi je przyjmować. Nie może jednocześnie wypełniać zakładki zwroty i pisać, że nie przyjmuje zwrotów.

Nie chce przyjmować zwrotów - nie wypełnia zakładki Zwroty.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mekusie Ogłoszenie, które wskazałeś prawdopodobnie jest nieregulaminowe a przynajmniej niezgodne z przepisami prawa, ze względu na opis "używany" a bardzo pokrętnie opisane, ze może być zepsute a w tytule sugerowane na zepsute.

Kombinator sprzedawca jak widać, sprzedaje na granicy prawa z przewagą nielegalnych zapisów oraz łamaniem regulaminu allegro

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mekusie Jak chcesz to możesz sobie poczytać o zwrotach, reklamacji, rękojmi: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mekusie w ofercie jest udostępniony zwrot i i masz do niego pełne prawo jeśli zakup byl konsumencki 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mekusie Ja też Cię witam😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere A cóżeś taki "grzeczny". 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów