anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może sprzedawać rzeczy których nie posiada

gunarb
#1 Nowicjusz#

Witam

Mam pytanie .

Czy sprzedający może sprzedawać rzeczy których nie posiada?

Kupiłem od sprzedającego odkurzacz. (znana się RTV AGD). Zakup opłaciłem.

Otrzymałem wiadomość że sprzedający nie sprzeda odkurzacza bo go już nie posiada.

Napisałem do sprzedającego ,że wystawił aukcje, ja ją kupiłem i oczekuję realizacji oferty.

Sprzedający zwrócił mi pieniądze i ma mnie w pompce.

Czy tak to teraz działa na allegro?

Z tego co kiedyś wyczytałem w regulaminie to nie można było wystawiać przedmiotów których nie posiadasz.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

serwis-texas
#19 Nestor#

@gunarb 

Nie ma już takiego zapisu w regulaminie. Dropshiping staje się powszechny.

Oficjalne sklep Allegro działa cały w dropie!

 

oznacz moderatorów

AlleStino1
#7 Wielbiciel#

postaw sie w rolach sprzedawcy zarabiają marny hajs na allegro mają po parę tyś aukcji, nikt fizycznie nie jest wstanie upilnować co jest na magazynie czego nie ma i czasami takie rzeczy sie zdarzają że aukcja jest a czegoś fizycznie nie ma na magazynie nawet najlepsi sprzedawcy mają z tym problem, nie rób sprzedawcy problemu z tego powodu że oddał ci pieniądze bo jak byś trafił na innego sprzedawce oddał by ci hajs po 14 dniach a to że od razu zwrócił to jak najbardziej+, Sam sprzedawałem na allegro marża na produkcje z wysyłką 2 zł a ludzie chcą by ich po dupie całować że zamówili właśnie u mnie sprzedaż na allegro robi sie patologiczna bo marża mała brak czasu na wszystko a klienci mają pretensje że brak odpowiedzi na jakieś śmieszne @  gdzie odpowiedź na 20 meili zajmuje ok 1H 

oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

@AlleStino1 logicznie masz rację ale formalnie moim zdaniem rację ma @gunarb. Niestety właśnie jest tak, że przez ogromne prowizje Allegro marże są bardzo niskie a konkurencja też ogromna, dlatego zaczyna się robić dziadostwo bo tak jak mówisz nie ma czasu na solidne pilnowanie ofert, no ale bądź co bądź jest to podstawowym obowiązkiem sprzedawcy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@gunarb Sprzedawca jest zobowiązany do wydania towaru po zapłacie. W chwili zakupu może go nie mieć, ale po zapłacie musi go mieć i wysłać, ponieważ została zawarta prawnie wiążąca umowa, od której sprzedawca nie może odstąpić. Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i domagaj się wydania towaru oraz poproś tam o pomoc Allegro. Jeśli to nie przyniesie skutku, zamknij Dyskusję jako nierozwiązaną i wystaw sprzedawcy negatywny komentarz - wpłynie to ujemnie na jakość jego sprzedaży, może wiec w przyszłości będzie się wywiązywał z zawartych umów. Allegro to nie zabawa. 

oznacz moderatorów

Folimpex-net
#9 Pomysłodawca#

Istnieje również taka możliwość ,że ma sklep  zamówienie zostało opłacone ale w trakcie kompletacji klient sprzątnął nam to z przed nosa w sklepie stacjonarnym

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@gunarb 
Czy sprzedający może sprzedawać rzeczy których nie posiada ?

Nie. Sprzedający nie może sprzedawać rzeczy których nie posiada .
Sprzedaż wiąże się m.in. z przeniesieniem prawa własności, a na sprzedawanie rzeczy, których nie jest się właścicielem lub nie posiada się do nich praw - są paragrafy.

W praktyce Allegro toleruje (nawet we własnym sklepie) takie oferty w Serwisie.


Czy tak to teraz działa na allegro?
Tak.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów