anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Sprzedający może ustawić jako jedyną opcję dostawy Smart! z kurierem?

N_ka13
#8 Zapaleniec#

Czy sprzedający ma prawo ustalić tylko SMART z kurierem jako jedyną opcję dostawy (to zakupy od100zł).Pierwszy raz spotkałam się z taką formą. Na [edycja]  zrobiłam zakupy za 60zł i mialam opłacić koszt przesylki 12.99. Byłam zaskoczona bo sprzedający handluje nie tylko większymi ale również wieloma drobnymi artykułami. Być może to sposób na dodatkowy zarobek za chwilę wszyscy będą to robić by zmusić kupujących do większych zakupów. Dodam że robiłam u tego sprzedającego zakupy w listopadzie, też były problemy ze SMART bo jedne artykuły wchodziły ze smart inne nie (wszystkie drobne). Po kontakcie zostałam przeproszona i zapytano mnie co nie jest ze smart i po krotkim czasie art zostaly dołożone. Jak to jest z tym SMART jest dla wszystkich zakupów  😏czy go nie ma ?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

@N_ka13 Tak, może ustawić Smart dla wybranych dostaw. Ty, jako kupujący musisz wyszukać takich towarów i dostaw które ci odpowiadają, w tym przypadku z ikonką Smart i darmowych dostaw np: do paczkomatu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@N_ka13 Sprzedający może ustawić tylko Smart z kurierem od 100 zł, nie narusza to zasad.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@N_ka13 Przeczytaj regulamin Smarka. Nie, nie jest dla wszystkich zakupów.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

N_ka13
#8 Zapaleniec#

Czytalam regulamin dla osoby która chce korzystać ze SMART, nic takiego nie znalazłam, ale może coś przeoczyłam. Może więcej info jest dla sprzedających, bo to oni ustalają jak chcą sprzedać. DZIĘKUJĘ za odpowiedzi

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@N_ka13 Drobnicy nie opłaca się wysyłać Smartem, bo dopłata do smarta i prowizja od sprzedaży przekracza zarobek sprzedawcy.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

N_ka13
#8 Zapaleniec#

Rozumiem i dziękuję wszystkim za odpowiedzi

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@N_ka13 Proszę bardzo 🙂 Udanych zakupów 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1 Drobnicy nie opłata się raczej wysyłać nie-Smartem, bo wtedy prowizja od kosztów wysyłki może nawet przekroczyć cenę towaru..

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@vonNogay Nie wiem, ale wydaje mi się , że dopłata do Smarta jest wyższa niż prowizja od wysyłki.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Przecież koszty wysyłki zawsze są widoczne przed dokonaniem płatności za transakcję. Jeśli to komuś nie odpowiada - nie kupuje.

xyz96 - "Sprzedający może ustawić tylko Smart z kurierem od 100 zł, nie narusza to zasad." - nie, to Allegro to ustawia, a nie sprzedawca.

WREDZIA-W1 - "Drobnicy nie opłaca się wysyłać Smartem, bo dopłata do smarta i prowizja od sprzedaży przekracza zarobek sprzedawcy. " - nie wiem do kogo to kierujesz. Właśnie następuje spora podwyżka cen "drobnicy". Sprzedawcy nie będą działać charytatywnie lub liczyć straty. Następuje to powoli, lecz sukcesywnie. Niektórzy czekają jeszcze na podwyżki prowizji od 20 stycznia. Sam pomału dźwigam ceny - nie wszystkie jednocześnie. Do końca stycznia cała "drobnica" pójdzie do góry. Tak samo towary w cenie nieco powyżej 100zł - tam już 2 zł trzeba płacić od smarta.

Myślę, że w niedalekiej przyszłości będą jeszcze kolejne podwyżki, wreszcie mniejsze sklepy internetowe będą bardziej konkurencyjne.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Podsumowując - jestem małym sprzedającym. Ale te podwyżki od ok. 800 przesyłek typu SMART w wys. ok. 1200 zł muszę wliczyć w cenę towaru. Dodatkowoo dojdą jeszcze podwyżki po 20 stycznia.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@maxr01 Póki co sklepy internetowe nie są konkurencyjne. Sprzedawcy mają towar w niższej cenie na Allegro niż w swoich sklepach. Niektórzy mają nawet loginy typu  www_nazwasklepu_pl, wchodzę na tę stronę a tam.. przekierowanie do aukcji na Allegro 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@N_ka13 inni użytkownicy już odpowiedzieli, za co bardzo dziękuję. Chciałam tylko potwierdzić. Sprzedający musi udostępnić przynajmniej jedną z metod dostaw Towarów świadczonych przez Dostawców, które są podane tutaj. Koszt dostawy pojedyńczej przesyłki nie może przekraczać kwoty wskazanej w podlinkowanej powyżej tabeli (w przypadku SPrzedającej , októej piszesz wszystko się zgadza). Taki zapis znajduje się tutaj w warunkach szczegółowych (pkt.7) korzystania z programu Smart! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów