anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Sprzedający może zastrzec, że nie przyjmuje zwrotu jeżeli zostaną zerwane plomby?

Nibiru-Studio
#2 Obserwator#

witam serdecznie mam takie pytanie, sprzedający wystawił produkt używany i w treści aukcji zastrzega sobie takie prawo 

  • Zerwanie naszych plomb będzie skutkowało brakiem możliwości zwrotu

napisałem do sprzedającego wiadomość czy owa plomba uniemożliwia sprawdzenia sprawności zakupionego produktu ( pamięć ram ) czy jest w jakimś miejscu neutralnym, okazało się że owe plomby naklejone są w miejscu pinów do podłączenia, co sprawia że aby sprawdzić czy produkt jest sprawny nie ma innej możliwości jak je zerwać.

sprzedawca deklaruje jedynie słownie 100% sprawność produktu, jednak ram można uszkodzić zbyt wysokimi napięciami.

czy taki zapis w treści aukcji uniemożliwia mi zwrot produktu jeśli jest uszkodzony czy to "pusty zapis" bez umocowania prawnego, mam obawy że ram może być "upalony"

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Nie. Będziesz mógł zwrócić. A jak będą problemy to dyskusja, POK itd. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Nibiru-Studio To niezgodny z zapis z prawem jeśli sprzedawcą jest przedsiębiorca. Może sobie pisać co chce, nie znaczy że musisz się z tym zgodzić. Takie zapisy może zamieścić tylko sprzedawca prywatny i jeśli ram by nie działał lub był uszkodzony to i tak musiałby przyjąć reklamacje z tytułu rękojmi.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Nibiru-Studio
#2 Obserwator#

sprzedający to firma "lombard"

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Nibiru-Studio Wiec muszą przyjąć zwrot konsumencki, chyba że bierzecie na FV i posiadacie w pkd sprzedaż elektroniki lub jej serwis to nie.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Wszystko zależy czy sprzedający to firma czy prywatny i jakie warunki ma wpisane w zakładce zwrot

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Nibiru-Studio Sprzedawca nie ma prawa odmówić zwrotu bez podania przyczyny po zerwaniu jakichkolwiek plomb. Nie może też uniemożliwiać sprawdzenia towaru, ani warunkować rozpatrzenia reklamacji ze względu na wady po zerwaniu plomb. Oczywiście możesz te plomby zerwać i sprawdzić towar, ich zerwanie nie blokuje Ci prawa do zwrotu i do reklamacji, a takie zapisy w aukcji sklepu są bezprawne i nie obowiązują. Jeżeli będzie problem ze reklamacją lub zwrotem, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Nibiru-Studio Rozumiem, że w sprzedawanych procesorach plomby nakleja na nóżki/pady, a w płytach głównych na sockety (o ile ma ww. w ofercie)?🤣
Niektórzy to mają coraz dziwniejsze (i głupsze) pomysły. Równie dobrze komis samochodowy przed jazdą próbną mógłby założyć blokadę na koło albo odciąć zapłon w aucie - mniej więcej to ten sam poziom abstrakcji.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Nibiru-Studio Sądzi ze ktoś zrobi zakup w ciemno i nie zgłosi zwrotu ani reklamacji. Cóż to sprzedawcy nie wymyślą żeby "przyciągnąć" klienta.😁

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@Nibiru-Studio jeśli nie ufasz sprzedawcy to najlepszym sposobem uniknięcia przykrych niespodzianek po zakupie jest poszukanie innej oferty . bez dziwnych zapisów o plombach i zwrotach . na allegro jest wielu dobrych sprzedawców . na pewno znajdziesz lepsza ofertę .

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

danielloss
#8 Zapaleniec#

Zwrot konsumencki zawsze musi być przyjęty - Ty decydujesz:

1. odstąpienie od umowy bez podania przyczyny

lub

2. Rękojmia określona w Kodeksie Cywilnym - jeśli przedmiot jest niezgodny z umowa - kupujący może go reklamować, powołując się na rekojmię.

Kupiłeś - zapłaciłeś przedmiot jest Twój. Oglądnij przedmiot tak , aby po zwrocie inny kupujący nie miał do niego zastrzeżeń - plomba świadczy o tym, że nie podłączałeś elektroniki i jej przypadkowo nie spaliłeś, w garniturze nie poszedłeś na zabawę ...... Wybierając punkt 1 sprzedawca może stwierdzić - ,że dana rzecz była używana i nie stanowi swojej pierwotnej wartości, musi wykonac przy niej odpowiednie zabiegi , aby sprzedać ja ponownie - o wartość tych zabiegów obniży wartość zwracanych pieniędzy!  Allegro nie posiada kompetencji, aby podważyć decyzję odnośnie wartości zwrotu. Taką możliwość posiada tylko sąd.

punkt 2) uszkodziłes plombe sprzedawcy- a czesc jest niesprawna- sprzedawca ma obowiżaek naprawic ! wymienic , ewentualnie oddać pieniądze w całosci - pod warunkiem ,że towar nie został uszkodzony z winy , niewiedzy kupującego !

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Nibiru-Studio zakup od firmy czy osoby prywatnej ? Czym się przejmujesz, jak będzie uszkodzone to reklamuj a nie zwracaj taka plomba nie będzie miała tu znaczenia bo musiałeś wpiąć pamięć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Nibiru-Studio - jeżeli kupiłeś od firmy, a sam jesteś w transakcji konsumentem, możesz zerwać plomby a potem zwrócić odstępując od umowy. Zerwanie plomb nie wyklucza możliwości zwrotu towaru. 

Jest wyjątek, nie można zwrócić towaru, w którym zostały zerwane fabryczne plomby i są to szeroko pojęte artykuły higieniczne np. szczoteczka do zębów, golarka itp. Ciekawostka, jeżeli te same artykuły higieniczne nie posiadają fabrycznych plomb producenta, to takie produkty można zwrócić...

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Niw rozumiem całości tej dyskusji, a tym bardziej niektórych odpowiedzi.

Przecież Nibiru-Studio pisze jedynie o opisie aukcji, a nie o zakupie. Przecież sprawa jest bardzo prosta - nie podobają Ci się warunki aukcji - poszukaj innej oferty. Czy tak bardzo zależy Ci na zakupie z tej aukcji? Może znajdziesz inną ofertę, nieco droższą, ale z bardziej przyjaznymi "warunkami"? Czy może cena jest tak na prawdę najbardziej istotna?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów