anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający poniesie koszt Allegro Protect ?

jerry2243
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

komis-bell
#21 Demiurg#

@jerry2243 Mając do dyspozycji wszystkie fakty jakie nam tu podałeś stwierdzam, że może tak a może nie. 

oznacz moderatorów

jerry2243
#7 Wielbiciel#

To znaczy że nie zawsze jest obciążany tak? Od czego to zależy 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@jerry2243 Od bardzo wielu czynników. 

oznacz moderatorów

jerry2243
#7 Wielbiciel#

To rozumiem że jeżeli sprzedający oszukuje, nie chce uznać reklamacji bo ma problemy ze wzrokiem i nie widzi tego co widać golym okiem, Allegro za niego płaci a on pozostaje bezkarny i dalej sobie działa i ma możliwość oszukiwania innych? Taka jest tu polityka i nie ma na takich bata?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@jerry2243 

Sprzedający ma prawo nie uznać reklamacji. Allegro nie ma prawa podważać jego decyzji. 
Kupujący ma prawo dochodzić swoich racji na drodze cywilnej. 

oznacz moderatorów

jerry2243
#7 Wielbiciel#

Ok. Jednak w ten sposób taki sprzedający- oszust będzie żerwał na programie Allegro Protect. Ponadto wina leży po jego stronie a ja jako kupujący nie otrzymuje, oprócz zwrotu pieniędzy, żadnej rekompensaty. Czy Allegro nie może/nie chce udzielać jakiegoś napomnienia takim sprzedającym żeby innych więcej nie oszukali?

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@jerry2243 opisz dokładnie sytuację to będzie można pospekulować czy allegro go obciąży czy nie 🙂

Allegro raczej dba o swój interes i sprzedający często robiący jakieś wałki skończy z zawieszonym kontem.

oznacz moderatorów

jerry2243
#7 Wielbiciel#

Sprzedający wysłał w jednej paczce 3 szt cążek, jedne było ok a dwie miały ścięte czubki, opis aukcji sugeruje precyzyjne ostrza, a ponadto jedne były ok i nie ma w aukcji nowy o tym że są dwa rodzaje. A sprzedający nie widzi wady i z uporem stoi przy swoim. Allegro wstawiło się za mną a sprzedający dalej swoje wiec zaproponowali zwrot. Ok ale jeżeli sprzedający ma być bezkarny to ja nie mam rekompensaty za te sytuację a zależało mi na wymianie na sprawne a nie na zwrocie.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Bez wyroku sądu wstrzymałbym się od nazywania kogoś oszustem. 
Jakiej rekompensaty poza zwrotem pieniędzy oczekujesz? Allegro Protect to program uznaniowy - dobra wola Allegro - gdyby nie to, to zostaje Ci tylko sąd. 

oznacz moderatorów

jerry2243
#7 Wielbiciel#

Liczylabym na to że Allegro rozliczy się ze  sprzedającym czyli obciąży kosztami które to sprzedający powinien ponieść albo przynajmniej w jakiś sposób zbanuje. A tak w sytuacji w której ja jestem ofiarą jestem stawiana na równi z "oprawcą", tak jakby rodzice zapłacili należność za dzieci które złamało prawo a dzieci i tak niczego się nie nauczy i dalej będzie robiło co chciało. Jak tu teraz zaufać innym sprzedający gdy nieuczciwy nie zostanie ukarany dla przykładu chociażby.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@jerry2243 
1nie obciąży jeśli towar był wysłany i allegro nie podważa decyzji reklamacyjnych bo nie ma takich kompetencji, jeśli dostaniesz z allegro protect kasę to jeśli odpisywał w dyskusji terminowo i skradał wyjaśnienia to nie zostanie obciążony
2 nie dostanie bana bo nie ma za co, allegro nie zweryfikuje bo nie ma jak czy towar był wadliwy czy nie, sprzedawca nie groził kupującemu, nie nagabywał, wysłał o czasie towar etc nie ma podstaw do bana
3 z tym oprawcą to bym nie pisał bo to są pomówienia za to można beknąć solidnie
4 chcesz idź do sądu i potem załącz wyrok ale tak na prawdę nikomu się nie chce 

oznacz moderatorów

jerry2243
#7 Wielbiciel#

Ok dzięki. To jednak świadczy o tym że takie osoby pozistaja bezkarne. Towar został odesłany do sprzedającego. On chciał ten sam wadliwy produkt odeska na mob koszt a ja chciałam wymianę więc jestem na pozycji przegranej z gory mimo że nie ponoszę winy, to kupujący powinien mieć właściwy opis aukcji itp.

"oprawcą" napisałam w cudzysłowiu by nakreślić co mam na myśli a nie kogoś wyzwać, ponadto to nie wyzwisko więc myślę że to za daleko idące sugestie.

Sad wiadomo tu nie ma sensu przy tak niskich kowtach, więc wniosek kupujący są narażeni na takie sytuacje i nikt ich nie broni a kupujący wykorzystany fakt odmowy reklamacji nawet tej zadanej i dla mnie to jest skandal, takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający może zostać ukarany przez Allegro jak nie będzie nic proponował>nawet przyjęcia zwrotu, może wymienić towar jak napisałeś ale co jak nie posiada innego?

oznacz moderatorów

jerry2243
#7 Wielbiciel#

Posiada 919 sztuk, nie chce wymienić ani oddać kasy, bo uważa że reklamacja jest bezzasadna a wadę widać gołym okiem, dla mnie to paranoja. A jak dzwoniłam do pani i pytałam jako klient czy cążki są ostre po obu stronach to potwierdziła że tak jak najbardziej a jak spytałam to dlaczego nie chce uznać reklamacji to powiedziała że musi kończyć bo musi wyjść. Takie to właśnie porozumienie, rozdaje karty ten kto ma je w ręku, zero dobrej woli sprzedającego, nie bo nie i kropka, nie zaproponowali nic konkretnego oprócz mantry że nie ja wady mimo załączonych przeze mnie zdjęć..

 

oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

@jerry2243 napisał: "To jednak świadczy o tym że takie osoby pozistaja bezkarne"

Nie zgadzam się z tym że niesolidni sprzedawcy są bezkarni, jeśli uważasz, że sprzedawca nie jest okej, to wystaw odpowiedni komentarz - to jedyna forma "nagrody/kary" za odbytą transakcję. Jeśli to dla Ciebie za mało to idź do sądu.

Nie kupuje się też tanich rzeczy oczekując marki premium, ale to chyba wiesz. 

 

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

jerry2243
#7 Wielbiciel#

Komentarz poszedł i tyle (mój pierwszy negatyw z resztą, czekalam ponad dwa tygodnie żeby go wystawić i nie zrobiłam tego chcetnie, dawałam szansę ale się nie dało) a wiem że nie każdy sugeruje się komentarzami, więc to żadna kara dla takiego sprzedawcy. 

Do sądu wiadomo że nie ma sensu, często kupuje się to rzeczyw niskich kwotach  i zdana instytucja nie chroni takich osób, bo każdy eykorxystu fakt że do sądu nie pójdą.

Produkt wydałam się być premium mimo niskiej kwoty bo już taki mam od tego samego sprzedawcy i było ok a teraz niespodzianka i wmawia mi że one takie są mimo że mam zdjęcia i dowody że wyglądają i inaczej a jeżeli ma dwa rodzaje na jednej aukcji to o tym nic nie wspomina i gdzie tu uczciwość? Chociaż z tym liczyłam że Allegro go upomni że opisem wprowadza w błąd itp

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zalezy od sprzedawcy czy negatyw to kara czy nie, poleci mu sprzedaz zaraz. Widzialem takich agentow co zaczna namolnie dzwonic i domagac sie usuniecia negatywa albo beda wysylac przedsadowe wezwanie do usuniecia, rzadko ktory idzie do sadu ale trzeba sie z tym liczyc ze moze bo ma prawo 

oznacz moderatorów

jerry2243
#7 Wielbiciel#

Napisałam prawdę, więc mam do tego prawo, nie obraziłam nikogo, a poza tym Pani nie bardzo się przrjmuje sprawa, bo oskarża mnie teraz o wyłudzenie. Super sprzedawca, tacy to powinni iść chyba gdzieś na szkolenie 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Uwierz ludzie są i normalni i parapety 

I sprzedający wały robią i kupujący jakbyś poczytał co się tu w dyskusjach odjaniepawla to byś zrezygnował z zakupów na allegro bo strach coś droższego zakupić a broń boże potem jak się zepsuje reklamować. 

Tobą się może zaiste nie przejmować ale jak mu poleci sprzedaż i pozycjonowanie aukcji na pysk za negatyw to już się może przejąć oj bardzo a jak ma dużo negatywów to i bana może załapać a wtedy nie zmie i np cen na aukcjach i nie wystawi nic nowego to cuda wianki mogą być zaczynając od miłego telefonu z ryjem, po straszenie wyciągnięciem odszkodowania za straty finansowe włącznie w sądzie. Może też równie dobrze olać co ci podnieść ciśnienie wszystko zależy ile miał już negatywów i czy stracił tytuł SS i nie wnikam tu w wasze roszczenia wzajemne pt kto miał rację bo nie widziałem aukcji ani towaru żeby o czymś wyrokować

oznacz moderatorów