anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedajacy ma obowiązek przyjąć zwrot?

Client:46315006
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Mam problem, ponieważ kupiłam drzwi na aukcji - zgodnie z prośbą określiłam kolor i wzór. Po 2 tygodniach dostałam je lecz po przyłożeniu okazało się, że kolor na grafice (to nie było zdjęcie) jest inny niż w rzeczywistości i nie pasują mi. Zrobiłam zwrot przez allegro i chciałam się dowiedzieć odnośnie palety czy była ich czy przewoźnika. Pan pracownik odpowiedział, że nie przyjmują zwrotów, bo drzwi były robione na zamówienie. Niestety w aukcji nie było ani słowem wspomniane, że są robione na zamówienie a zgodnie z ich regulaminem wcale zwrotów nie przyjmują. Jak to się ma do regulaminu Allegro? Tak - widziałam, że rzeczy wykonane na zamówienie wcale nie muszą być przyjęte lecz tak jak wspomniałam nikt nie poinformował mnie o tym.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

Client:46315006
#8 Zapaleniec#

Zaproponowałam w dyskusji, że skoro nie chce tych drzwi przyjąć to niech mi odda pieniądze a ja zobowiążę się do wywalenia towaru na śmietnik. Już mnie ta sytuacja zaczyna mierzić.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@Client:46315006 

Jeżeli drzwi były kupione w standardowym rozmiarze a kolor wybrany z próbnika sprzedawcy to na taki towar przysługuje prawo zwrotu w terminie 14 dni bez podania przyczyny. To nie jest produkt robiony pod indywidulane zamówienie klienta (inne wymiary czy kolory).

Niestety takie są przepisy i mimo, że uważam je za niesprawiedliwe dla sprzedawców to trzeba się ich trzymać.

oznacz moderatorów

Client:46315006
#8 Zapaleniec#

Ja, pracownik Allegro i dział prawny Allegro doszliśmy do tego samego wniosku lecz mimo tego sprzedawca nie przyjmuje tego do wiadomości i idzie w zaparte. Dodam, że zwrot przez Allegro przeszedł ale to też dla niego nie jest argumentem.

oznacz moderatorów