anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może anulować moje zamówienie i wystawić ten sam produkt drożej?

OUTLECIAK
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, kupowałem ostatnio poprzez allegro zabawkę w cenie 69zl, po opłaceniu zakupów po paru godzinach zamówienie zostało anulowane przez sprzedającego, a cena produktu zmieniła się na 99zl. Czy w takim przypadku sprzedający powinien mi wysłać produkt w cenie zakupu ? Czy ma faktycznie prawo do tego żeby anulować zamówienie i wystawić produkt drożej ?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

OUTLECIAK nie ma takiego prawa ,ale jeśli zwrócił Ci środki allegro nic z tym nie zrobi . Możesz dochodzić swoich praw wyłącznie z powództwa cywilnego , nie zapomnij odpowiednio ocenić sprzedawcy .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@OUTLECIAK Sprzedawca nie ma prawa anulować zakupu, możesz więc domagać się po zapłacie dostawy towaru w cenie zakupu. Nie dostarczy, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc Allegro. Jeżeli mimo to nie otrzymasz towaru, zamknij spór jako nierozwiązany po 14 dniach i wystaw sprzedawcy negatywny komentarz. Jego jakość sprzedaży w związku z tym spadnie, może więc w przyszłości zacznie się wywiązywać z zawartych umów. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie chce to Ci nie wyśle, niestety. Zapewne oczekiwał odpowiedniej ceny.😣

oznacz moderatorów