anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy sprzedawca może odmówić zwrotu kosztów dostawy?

MAMY ROZWIĄZANIE!
imhotep7
#8 Zapaleniec#

kupiłem korek do nawilżacza powietrza tego samego dnia go zwróciłem bo nie pasował. teraz sprzedawca twierdzi że może mi zwrócić koszty produktu ale nie zwrotu kosztów dostawy.

czy sprzedawca może mi odmówić zwrotu kosztów dostawy???

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
Ziolko39
#21 Demiurg#

@imhotep7 Allegro czy AL ? Sprzedawca prywatny czy firma ?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@imhotep7 Jeśli zapłaciłeś za dostawę i teraz odstępujesz od zakupu, sprzedający powinien Ci zwrócić kwotę zawierającą cenę przedmiotu i koszt dostawy w wysokości równej najtańszej przesyłce z oferty. Pod warunkiem, że kupowałeś jako osoba prywatna, a sprzedający jest przedsiębiorcą.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
imhotep7
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@imhotep7 sprzedawca jak wygląda z danych w ofercie jest sprzedawcą przywatnym i nie udostępnia zwrotów . Zgodziół się na zwrot , ale kosztów nadania nie ma obowiązku Ci zwracać .

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@imhotep7 
Tak jak napisał @mdrogeria - z tej oferty wynika, że kupiłeś od sprzedawcy prywatnego (nie przedsiębiorcy).
W tym przypadku nie obejmuje Cię konsumenckie prawo do odstąpienia od Umowy.
Jest dobrą wolą sprzedawcy czy zgodzi się ew. przyjąć zwrot i oddać pieniądze (i w jakiej kwocie).
Jeżeli zgadza się oddać 100% za towar i nie obciąża innymi poniesionymi przez niego kosztami (poza kosztami przesyłki) - to wygląda na to, że jest OK.

Chyba, że ... sprzedawca zapewnił Cię, że ten korek będzie pasował do Twojego nawilżacza.
W takim (i tylko takim) przypadku powinieneś złożyć reklamację, że: "miał pasować, a nie pasuje".
Przy uznanej reklamacji - sprzedawca zwraca również koszty przesyłek.
 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
imhotep7
#8 Zapaleniec#

sprzedawca mnie nie zapewniał że bedzie pasował podał modele do których będzie korek pasował.

ale z skoro filtry ceramiczne od NAW-05 i NAW-04 pasują do misty kc3 i 2 modeli malateka

to myślałem że korek bedzie pasował do tego. korki wyglądają prawie identycznie.

https://allegro.pl/oferta/nawilzacz-powietrza-jonizator-aromaterapia-3-2l-9748562249

 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@imhotep7 
czy sprzedawca może mi odmówić zwrotu kosztów dostawy???

W niektórych przypadkach - może.
Podaj numer oferty (lub link do niej) oraz czy kupowałeś jako osoba prywatna ? - to sprawdzimy.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Za mało faktów, opisz od kogo zakup, jak forma dostawy itd, bo może odmówić.

oznacz moderatorów