anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może odmówić zwrotu pieniędzy za buty z powodu zapachu butów i kartonu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
antler2
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca odmówił zwrotu pieniędzy z powodu jak to określił brudu, smrodu butów i kartonu. Smród jakoby miał pochodzić od papierosów i zupy jarzynowej. Buty były tylko przymierzone przez chwile w mieszkaniu i odesłane. Wniosek sprzedającego że buty leżały w kuchni co jest nieprawdą. Nie wierzę też by buty Nike mogły zmienić zapach od przymierzenia. Dostałem dwie oferty - 100zł zwrotu (cena to 319zł) lub odesłanie butów. Oczywiście póki co zdecydowałem się na odesłanie i własną ocenę stanu butów. Sprzedający powołuje się na zapisy w regulaminie, że ma prawo tak postąpić. Czy taka postawa ma oparcie w przepisach?  

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Podaj link do aukcji, podejrzymy co się dzieje u tego sprzedającego.

oznacz moderatorów
antler2
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@antler2 jak zakup od firmy to nie ale skoro buty mogą śmierdzieć to może ci pomniejszyć kwotę zwrotu o ich czyszczenie, no chyba że byś jeszcze metki pourywał to obniży o różnicę w sprzedaży miezy używką z netu a nowym. Nie wnikam co się z butami działo i czy realnie zaśmiardły czymś

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający nie ma prawa odmówić przyjęcia zwrotu, ma prawo obniżyć zwrot jeżeli buty straciły na wartości, było otworzyć dyskusję:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa  ostatnio stało się to normą u sprzedających, odrzucanie reklamacji i zaniżanie zwrotu.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Sprzedający ma prawo do obniżenia kwoty zwrotu jeśli towar utracił na wartości z winy kupującego. Ty masz prawo się z tym nie zgodzić. Porady należy poszukać u lokalnego rzecznika praw konsumenta. 

oznacz moderatorów