anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może odrzucić zwrot?

Client:109531163
#7 Wielbiciel#

Witam,

Zakupiłem obudowę do komputera, ponieważ potrzebowałem więcej miejsca na komponenty tak jak karta graficzna itd...

Niestety obudowa okazała się być za mała na moje potrzeby.

Zgłosiłem zwrot i odesłałem paczkę do sprzedawcy, który mi powiedział że obudowa nie nadaje się do dalszej odsprzedaży z powodu uszkodzonych "siatek maskujących obudowę".

Sprzedawca niestety odmówił zwrot, co mam robić?

 

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli to był prywatny sprzedawca to może nie przyjmować zwrotów a jak była to reklamacja to musi ją rozpatrzyć ,ale może odrzucić  o ile znajdzie na to argumenty.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:109531163 Jeśli kupiłeś od przedsiębiorcy to nie może on odmówić przyjęcia zwrotu ale ma prawo do obniżenia zwracanej kwoty o utratę wartości towaru.

oznacz moderatorów

Client:109531163
#7 Wielbiciel#

dziekujęza za odpowiedź, napisałem do sprzedającego o wszystkim ale i tak nie chcę zaakceptować zwrotu, nawet jeśli prowadzi firmę i jest przedsiębiorcą.

Nawet ceny nie chce obniżyć

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:109531163 poprosić o protokół szkody o ile odesłałeś całą, i niech złoży reklamację, jak odebrał paczkę bez uwag i protokołu to już jego problem, pamiętaj że Ty też odpowiadasz za odpowiednie spakowanie inaczej sprzedawca może oddać mniej tyle ile wart jest to co dostał, ale nie może odmówić przyjęcia zwrotu !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:109531163
#7 Wielbiciel#

niestety sprzedawca odmawia przyjęcia zwrotu i napisał że nie obniży koszt zwrotu 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:109531163 W takim razie otwórz dyskusję i tam zgłoś problem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:109531163 Nie może odmówić przyjęcia zwrotu, może Ci pomniejszyć zwrot środków, otwórz dyskusję i szybko zwróci: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Client:109531163
#7 Wielbiciel#

już próbowałem, napisał że siatki są uszkodzone i że nie zaakceptuje zwrotu

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Poproś w dyskusji o pomoc pracownika allegro. 

oznacz moderatorów

Client:109531163
#7 Wielbiciel#

dobrze, spróbuję.

Dziękuję 

oznacz moderatorów