anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może odstąpić od umowy, bez informowania mnie o tym?

tomekkubacki89
#1 Nowicjusz#
Kupiłem przedmiot poprzez kup teraz, dokonałem płatności po czym sprzedawca zadzwonił, że się pomylił i podał błędna kwotę jakiej oczekiwał za przedmiot. Poinformowałem go, że ja już zapłaciłem i chce towar w takich pieniądzach za jakie go kupiłem. Po pewnym czasie bez jakiejkolwiek informacji otrzymałem zwrot pieniędzy, a w wiadomości otrzymałem jedynie powołanie się na paragraf 1 art 84 K.C. Czy mogę żądać dostarczenia towaru po ponownej zapłacie takiej kwoty jak była pierwotnie w aukcji?
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

komis-bell
#21 Demiurg#

@tomekkubacki89 Możesz - na drodze sądowej. 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nie może sprzedajacy tak postępować, ale jak Ci oddał kasę to Allegro nic mu nie zrobi, pozostaje Ci sąd, ale czy warto?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@milka1234567890 zdziwisz się ale może i wyroki sądu potwierdzają że będzie na prawie jeśli cena stanowiła tylko ułamek wartości przedmiotu to powołanie się na ewidentną pomyłkę będzie skuteczne

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@tomekkubacki89 nic nie zrobisz poprawnie powołał się na błąd w cenie, możesz próbować w sądzie ale różnie bywa 😞

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

jeżeli cena towaru znacząco się różniła od rynkowej to powołanie się na p 1 art 84 kc będzie skuteczne w każdym sądzie, ów sąd stwierdzi bowiem że pomimo że nie jesteś ekspertem w dziedzinie towaru jaki zakupiłeś to jednak powinieneś sobie sprawę zdawać że dany towar nie kosztuje  ułamka swojej wartości np nowy laptop o wartości 6000pln nie będzie wystawiony za 600pln

oznacz moderatorów