anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca "Allegro" to firma handlowa tego Allegro?

Iwona_Katarzyna
#10 Popularyzator#

dzień dobry

Jest sprzedający o nicku "Allegro", "oficjalny sklep Allegro". Czy jest to firma handlowa "naszego" Allegro? Muszę dopytać, bo jeśli ja sobie wpisze nick Julia Roberts, to przecież się w nią nie zamienię 😕

Pytam, bo ma on w ofercie telewizor, który chcę kupić. Opinie 99% pozytywnych (500tys pozytywnych i 4tys negatywnych). W negatywach róznie, czasem sfrustrowane panie skarżą się, ze puderniczka nie pasuje kolorem do szminki, ale czasem i sprzedawca Allegro stoi w złym świetle.

Telewizor jest dość tani i wystawiony w dużej ilości prawie 400sztuk... Kilka osób kupiło, ale... żadnej opinii. Czy ktoś coś wie, z użytkowników, na temat tego sprzedawcy? Boję się, że kupię telewizor z tysiącem funkcji, z których po rozpakowaniu okaże się, że jest ich tylko połowa. Nie raz i nie dwa zdarzało mi się kupić jakąś elektronikę z Chin, która miała okrojone funkcje, chociaż opisy obiecywały  cuda wianki.

Czy ktoś coś wie na temat "Allegro"-sprzedającego telewizory?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

maxr01
#17 Koryfeusz#

OFC jest konkurencją dla wszelkich innych sprzedawców. Najpierw Allegro założyło go dla niby - testów. Teraz jest normalnym kontem sprzedażowym. OFC ma dostęp do wszelkich statystyk, trendów itp. - ma wszelki możliwy monitoring sprzedaży - to przecież sklep Allegro. Ma swoje zasady, często niedostępne dla innych sprzedawców i zawsze będzie Super Sprzedawcą. 

Nie dotyczy ich wiele reguł, za które normalni sprzedawcy maja blokowane konta - wystarczy poczytać negatywy.

Raz kupiłem przedmiot od nich - więcej tego nie zrobię.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Iwona_Katarzyna
#10 Popularyzator#

Monopolista... Szkoda, że moje podejrzenia nie okazały się bezzasadne... A telewizor kusi, chociaż już w opisie jest "haczyk", mianowicie jest uwaga, że zamiast pilota Magic, jest pilot standardowy, a to może skutkować, domyślam się, że nie będą włączały się funkcje. Będę szukała dalej, u innych sprzedawców, gdzie nie będą mnie zniechęcały  ani haczyki ani brak pozytywnych komentarzy po zakupach droższych przedmiotów

Ale tu- bardzo się zawiodłam, bo ufałam Allegro już od niemal 20 lat.

Teraz rozumiem, dlaczego w nowo utworzonej funkcji, fajnej, nie przeczę, oceniania konkretnych wyrobów, np radia, pościeli, butów itd, nie wolno pisać od jakiego sprzedawcy się kupuje. I skutek jest taki, że dobra lub niestety zła opinia o przedmiocie, idzie na konto bogu ducha winnego sprzedawcy. Kowalski sprzedaje lodówki "Pingwin 3", i opinię o nich i dobre i złe od innych sprzedawców, podczepiają się pod jego konto. Kiedyś ktoś napisał w komentarzu "ludzie piszcie od kogo kupiliście przedmioty", a gdy to kilka dni temu zastosowałam, i napisałam, że " kupiłam rzecz od (...), jest idealna", to Allegro wstrzymało mi komentarz, musiałam go zredagować. Dobrze że już jest taka możliwość- kiedyś nie było, i gdy dawniej wystawiłam komentarz, że "okulary przysłano mi połamane, od sprzedawcy (...), to całkiem mi cofnięto komentarz, bez możliwości poprawienia go.

Problem w takich sprawach polega głównie na trudności wytłumaczenia drobnych czasem niuansów, więc większość macha ręką i rezygnuje. Ja na starość robię się konkretna i żądam konsekwencji. Liczę też na to, że ludzie coraz częściej wykazują się przenikliwością, i nie łykają jak gęsi wszystkiego, co bezrozumnie jest reklamowane.

Gdy sama się pomylę- przepraszam, i naprawiam co i jak mogę. To żaden wstyd, a można mieć wewnętrzną satysfakcję, ze się rozwijamy naprawiając własne błędy. Własne. Cudzych nie należy naprawiać, ale je wytykać. Niech ktoś inny też ma szansę na samodoskonalenie.

Więc wytykam

Monopolista Allegro zaczyna działać trochę jak... heheh...

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Uważaj. Jest tu na forum kilka ciekawych tematów związanych z tym sklepem. Możesz też zerknąć jakie opinie w sieci ma sama platforma. Sklep oraz ich dostawca allegro one działa na podobnym poziomie co np opinie na Tr...Pil...

oznacz moderatorów