anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy tak ma dzialać allegro protect?

Agata-tg
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem produkt, nie otrzymałem go. Założyłem dyskusje, sprzedawca od tygodnia nie odpisuje. 
Allegro robot/konsultant proponuje skorzystanie z allegro protect, a po złożeniu wniosku o zwrot pieniędzy dostałem wiadomość:
"Zwrot pieniędzy przez Allegro nie jest możliwy. Proszę, by Kupujący podał w Dyskusji dane do przelewu. Sprzedającego proszę, aby załączył potwierdzenie, że zwrócił pieniądze Kupującemu."

Po przekazaniu danych do przelewu robot czy konsultant prosi sprzedawce o potwierdzenie przelewu na moje konto.

Czy aby na pewno ma to tak działać? 
Z opisu allegro protect wydaje mi się że rekompensata leży po stronie allegro.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Tak leży po stronie Allegro, ale jak sprzedajacy zwraca, albo chce zwrócić Ci środki to w czym problem. Później jakby okazało się dostaniesz zwrot od sprzedającego i Allegro Protect to musiałabyś zwrócić i to jest napisane w regulaminie Allegro Protect.

oznacz moderatorów

Agata-tg
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca nie odpowiada. Jaki jest czas na zwrot środków?

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@Agata-tgza chwile sie okaze, ze Ci każą zasuwać na komisariat... 😉 i nie tylko to.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

14dni max tyle ma sprzedajacy.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A czy odstąpiono od umowy kupna sprzedaży? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Agata-tg tak jak napisaliśmy w sprawie nr 31002602, sprzedawca zlecił zwrot pieniędzy przez Allegro Finanse, a zwrot jest w trakcie realizacji, dlatego formalnie wniosek został wstrzymany.
Nie martw się, jeżeli problem nie zostanie rozwiązany, rozpatrzymy wniosek ponownie.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów