anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy taki typ oferty z opłatą poza Allegro to oszustwo?

4StanySkupienia
#7 Wielbiciel#

Witam,

Chciałem zapytać czy ktoś z was ma wiedzę o próbach oszustwa "na zbiórki":

https://allegrolokalnie.pl/oferta/12x-feromony-dla-kota-do-kontaktu-zensylk-aej

Oferta jest bardzo atrakcyjna cenowo, oraz jest podany potencjalny powód dla którego jest "tak tanio".

Z tym że sprzedający prosi o wpłatę na zbiórkę dla chorego kota.

Czy tego typu oszustwa "na zbiórkę" już się zdarzały (czy znany/możliwy jest ten typ oszustw)?

Jakie są zabezpieczenia (jeśli w ogóle) od strony architektury systemu Allegro Lokalnie?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

             Żadna gwarancja jak płacisz poza Allegro.

oznacz moderatorów

4StanySkupienia
#7 Wielbiciel#

Ok, to już mamy wyjaśnione.

Teraz pytanie czy ktoś kiedykolwiek spotkał się z tego typem próbą oszustwa?

A tak na marginesie: dlaczego użytkownikom na Allegro Lokalnie nie można wystawić opinii i nie ma dostępności historii tej opinii (tak jak jest na "regularnym" Allegro)? 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

AL to taka piaskownica gdzie bawią się niegrzeczne dzieci (nie wszyscy) jedne udają że sprzedają inne udają że kupują. 

oznacz moderatorów

4StanySkupienia
#7 Wielbiciel#

No tak z tym że albo dany sposób próby oszustwa jest już społeczności znany, albo (jeszcze) nie.

 

Oraz co do opiniach użytkowników na Allegro Lokalnie to jest to problem strukturalny który mogłoby rozwiązać Allegro. Chyba że jest jakiś konkretny powód (np. prawny?) dlaczego o użytkownikach na "Lokalnie" Allegro nie może zbierać i publikować opinii.

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@4StanySkupienia  Jeśli chodzi o zbiórkę to nie chcę  polemizować, może być naprawdę jakaś pomoc dla zwierząt a równie dobrze może być zbiórka na nowy laptop lub auto.

Natomiast jeśli chodzi o "feromony"  to wiem z doświadczenia że koty uwielbiają krople waleriana (do wąchania).  Są w aptece, kosztują grosze.

oznacz moderatorów

4StanySkupienia
#7 Wielbiciel#

Wiem, tylko mój kot ich nie lubi niestety (ucieka od nich) -co kot to "obyczaj" 😉

Dlatego jeśli to szczera oferta to chciałbym kupić te feromony, a jeśli znany już społeczności typ "wałka" to nie XD

Z góry dzięki jak ktoś podzieli się wiedzą co do takich ofert "zbiórkowych".

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Pachnie wałem 

1 nie było jeszcze takiego rodzaju wałka na zbiórkę na forum w postach 

2 przecież można kupić toto przez allegro i kasę z konta wypłacić / przelać na te koty więc nie widzę sensu

3 w ofercie jako nowe ale zaraz po terminie czyli w końcu jakie?

4 namawianie do zakupu poza allegro i ysyłka własnym kurierem ergo sprzedający zna przepisy tj osoba prywatna odpowiada za paczkę do momentu wydania przewoźnikowi a tu nawet lepiej bo wysylając własną etykiete zwalniasz sprzedawcę z odpowiedzialności za towar

5 cena mimo że zaraz po terminie wręcz zastraszająco chyba niska 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@4StanySkupienia każda płatność poza Allegro jest niezgodna z naszym regulaminem i nieobjęta ochroną dla kupującego, dlatego zgłosiłam tę ofertę. Nie twierdzę, że sprzedający ma złe zamiary i być może faktycznie środki pomagają kotkom, jednak nie mogę stwierdzić tego na pewno. 
Na Allegro można wystawiać oferty, z których dochód jest przeznaczony na cel charytatywny, więc są inne, lepsze metody działalności charytatywnej na naszym portalu. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

4StanySkupienia
#7 Wielbiciel#

Witam,

Rozumiem, mam małe doświadczenie z "Allegro Lokalnie" więc nie byłem w stanie tego stwierdzić.

Ale moją czujność wzmożyła ta linia w opisie:

[co do wpłaty na zbiórkę dla kota na portalu pomagam.pl : ]

"! Ważne: NIE dodajemy komentarza, że to za feromony."

Dlaczego komuś zależy na tym by nie dodawać komentarza że jest to zapłata za produkt na Allegro? -by potem nie dało się powiązać tego z ofertą sprzedaży z Allegro?

 

 

oznacz moderatorów