anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ten zakup na Allegro Lokalnie jest bezpieczny?

galante1
#8 Zapaleniec#

Kupiłem bony na allegro lokalnym z ogłoszenia: "Wystawione na kilku portalach. Przed zakupem prosze o kontakt tel - nr w aukcji. Sprzedam bony wakacyjne do biura podrozy wakacje.pl bony o wartosci 11.000zl do wykorzystania do dnia 31.12.2021 r w cenie 6000zl. Bony sa bezimienne , mozna je laczyc.
Zapraszam".

Nie zapłaciłem na razie bo mam poważne wątpliwości co do rzetelności ogłoszenia i użytkownika. Jak mogę zweryfikować sprzedającego?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@galante1, dzięki za Twoją wiadomość. Konto tej Sprzedającej zostało zablokowane. Jeśli w przyszłości jakaś oferta wzbudzałaby Twoje wątpliwości, w tym artykule opisaliśmy, w jaki sposób możesz poddać ją weryfikacji. 

Gdy naruszenie (tak jak w tym przypadku) jest poważne lub też chciałbyś zgłosić zakończoną ofertę, możesz skontaktować się z nami przez ten formularz

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@galante1 Nie możesz zweryfikować sprzedającego. Na Lokalnie nie ma nawet systemu komentarzy, ale Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy. Jeśli kupisz i powstanie problem, możesz złożyć wniosek o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/w-czym-pomoze-mi-program-ochrony-...

oznacz moderatorów

galante1
#8 Zapaleniec#

Dziękuję obsłudze allegro za szybką reakcję na moje zgłoszenie i przede wszystkim informowanie mnie o wykonanych czynnościach.

Nie mam dowodów na nieuczciwość sprzedającego ale oferta była tak atrakcyjna cenowo, że wzbudzała poważne wątpliwości. Kontakt przez czat ze sprzedającym przed zawieszeniem konta zakończył się bezzasadnym wyzywaniem mnie przez sprzedającego.

Zaproponowałem mu wystawienie bonu o wartości 500 złotych w podobnych proporcjach cenowych, za który byłem gotowy zapłacić i zaksięgować bon w biurze podróży. Niestety sprzedający odrzucił taką propozycję skupiając się na wyzwiskach.

Wiem, że jest Program Ochrony Kupujących ale robię wszystko aby z niego nie musieć korzystać.

oznacz moderatorów