anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to nie jest kuriozalna opłata za transport?

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Właśnie chciałem nabyć farbę 10 litrów piasek pustyni. Farba kosztuje 143 zł, ale już dostawa... 100 zł!

Zastanawiam się, czy to nie jest jakaś pomyłka?

Podsumowanie

Wartość przedmiotów
142,90 zł
Dostawa
99,90 zł
 
DO ZAPŁATY 242,80 zł
widzę, że sprzedawca ma sto takich puszek, zatem za transport policzy sobie... 10 000 zł.
oznacz moderatorów
63 ODPOWIEDZI 63

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Mir1402 napisz w końcu o co Ci chodzi , o opis czy o cenę dostawy bo widzę ,że zaczynasz lawirować  ,potrzebujesz farbę czy puszkę ? ,czasy takie przyszły , producenci mają problemy ze wszystkim , z opakowaniami również .. , a co do dostawy ....w czym masz problem , dogadaj się ze sprzedawcą w sprawie odbioru osobistego  ,wyślij swojego kuriera będzie taniej , ALE !  ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA PRZESYŁKĘ W TYM WYPADKU OD MOMENTU PRZEJĘCIA PACZKI PRZEZ KURIERA SPOCZYWA NA TOBIE .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria To wszystko w trosce o dobro klienta, sprzedającego i Allegro :

1. zaskakująca cena 100 zł za dostawę jednej puszki farby, podczas gdy inne są na SMART

2. Kto kupi u niego farbę za 140 zł i za dostawę zapłaci 100 zł?

3. bo przecież A. chce funkcjnować bez pomyłek i uczciwie

4. Kto mu to kupi, a ma 100 tych puszek...

A teraz jest niezgodność z regulaminem. Ta drążona dziura niedługo dojdzie do samego jądra Ziemi. Jaki będzie następny powód, aby ciągnąć ten bezsensowny watek? Moja propozycja to skończyć komentować . umrze smiercią naturalną.

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Tak, mnie odpowiedziano podobnie. widać, że towar jest pokazany w ofercie niezgodnie z regulaminem, który tu zacytowałem i wskazałem na rozbieżności. To, że sprzedawca wyjaśnił sprawę, akurat nie dowodzi, że towar pokazano zgodnie z Regulaminem...

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Zatem okazuje się, że farba jest wlewana do plastykowych kruchych opakowań, choć inni sprzedawcy oferują ją w oryginalnych opakowaniach, czyli puszkach. Nie wygląda to profesjonalnie, kiedy farba nie jest w oryginalnym opakowaniu... Mało tego, większość nabywców nie chciałaby kupować kota w worku, czyli farby nie w oryginalnym opakowaniu. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Mir1402 Ja nie widzę tu problemu > każdy sprzedawca indywidualnie ustala cennik sprzedaży > jak mnie coś nie odpowiada to po prostu szukam innego sprzedawcy > sam napisałeś, że jest ich wielu > kup u kogoś innego.

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Nie napisałem, że jest wielu, napisałem, że poza A. znalazłem jednego, ale nie to jest tematem dyskusji. Oczywiście, widuję tu różnych sprzedawców i zwykle są tacy, co mają jeden przedmiot do sprzedaży i nie dają jako SMART, lecz sporą kasę za transport liczą. Tu jest przykład na gościa, który ma setki towarów na SMART a tylko parę poza SMARTem, i to aż za 100 zł. Gdyby ten towar odbiegał gramaturą lub objętością od tych setek, to bym się nie dziwił, ale to są mniej więcej takie same puszki/wiaderka, co na SMARTa i to jest zagadkowe. Kto kupi u niego farbę za 140 zł i za dostawę zapłaci 100 zł? A inną farbę ktoś inny kupi za 50 lub 200 zł i nic nie zapłaci (SMART)? Biznes to też chyba logika?

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Nie każdej soboty trzeba imprezować 😉 I ( nie bierz tego jako złośliwość ) nie Tobie decydować o tym co kto i kiedy robi. Ma dziś pytanie to je zadaje. A Twoim hobby w sobotę wieczór jest odpisywanie na AG ?

oznacz moderatorów

CartelColor
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Niestety dana farba jest zapakowana przez producenta w kwadratowe plastikowe wiaderko ( plastik słabej jakości ) i niestety mając wcześniej wysyłkę smart na produkcie ( DPD Smart ) co drugie wiaderko rozwalało się w transporcie. Reasumując, postanowiliśmy wyłączyć usługę smart na danym produkcie i wysyłamy daną farbę jedynie na palecie. Chciałbym zaoferować darmową wysyłkę na tym przedmiocie, ale na 80% skończy się uszkodzeniem w dostawie i próbowaliśmy na wiele sposób pakować tę farbę i praktycznie zawsze od zgniecenia na sortowni przychodziła rozwalona do klienta. 

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Czy opisany powód można zamieścić w ofercie, aby wyjaśnić ów problem, bowiem niektórzy uważają, że doszło do pomyłki?
I czym wyjaśnić, że inna firma, opisana powyżej, wysyła takie puszki pobierając kilkanaście zł za 10 kg?
Przy cenie 100 zł i wobec konkurencji będzie kłopot ze sprzedażą sporego zapasu puszek?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Mir1402 nie można, to niezgodne z regulaminem allegro ! W treści opisu mogą się znajdować tylko informacje dotyczące produktu nie wolno tam umieszczać informacji o dostawie. 

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

A który to punkt regulaminu zabrania podania w opisie powodu lub porady, że proponuje się zakup N puszek, bo tyle wchodzi na paletę i wówczas koszt transportu jest optymalny? Klient powinien wiedzieć, że farba jest w dziwnych opakowaniach (na fotce jest inne, bo puszka?) i że najlepiej kupić wspomniane N sztuk. Często są sprzedawane np. puszki rybne po jednej sztuce i np, po 10 szt., przy czym w tym drugim przypadku cena jednostkowa jest niższa. Albo który punkt zabrania podania kraju producenta?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#
oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Czytam i nie widzę zakazu wyjaśnienia, że zamiast puszki widocznej na fotce sprzedawca proponuje wątłe wiaderko z plastyku. Widzę natomiast "opis nie może zawierać informacji nieprawdziwych, niesprawdzonych lub wprowadzających w błąd" i opisana sprawa (że zamiast puszki dostanę wiaderko) wypełnia ten zapis. Fotka nie pokazuje prawdziwego towaru. Co na to Regulamin?

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Aby zaoszczędzić wszystkim i mnie czasu, zapewne jesteś w stanie podać stosowny punk... A co regulamin mówi o fotografii towaru - ma przedstawiać omawiany towar? Bo jeśli ktoś pokazuje puszkę farby a wyjaśnia, że farba jest w prostopadłościennym plastykowym opakowaniu, to regulamin jest złamany?

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

"Niestety dana farba jest zapakowana przez producenta w kwadratowe plastikowe wiaderko" - czy to znaczy, że fotka z puszką nie odpowiada rzeczywistemu opakowaniu? Inne oferty też chyba są 10-litrowe w plast. wiaderkach i one są na SMART?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Mir1402 nie bardzo wiem czego nie rozumiesz. TO SĄ WARUNKI SPRZEDAWCY. NIE AKCEPTUJESZ = NIE KUPUJESZ. Proste. Masz alternatywę - kup gdzie indziej.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Mir1402 Nie widzę sensu ciągnięcia dalej tego wątku. Sprzedający wyjaśnił Ci powody takiej, a nie innej ceny transportu > więc po co dalej szukasz "dziury w całym" Kup tam gdzie masz taniej > martwisz się, że nie sprzeda swoich farb? Przecież to jego problem. 

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Jeśli nie widzisz sensu, to dlaczego ciągniesz? Ja widzę błąd logiczny i informacyjny i dlatego o tym piszę. Firma A zapewne też jest zainteresowana, aby klienci byli zadowoleni z zakupów, a będą w przypadku dobrej informacji, która ograniczy dodatkowe pytania. Im większe zadowolenie, tym mniej reklamacji, zatem niższe koszty prowadzenia biznesu obu stron i Firmy.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie rozumiesz, że jeżeli ta farba rozleci się po drodze, to sprzedawca będzie stratny, a nie kupujący. Jaki będzie miał biznes jak będzie wysyłał potem za free kolejne przesyłki z tym samym towarem z powodu reklamacji, bo przesyłka dotarła uszkodzona. Widać, Ci co oferują tanią przesyłkę biorą ryzyko uszkodzenia na siebie. Każdy inaczej kalkuluje swój biznes.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Racja, ale to nie jest tematem dyskusji. Tematem jest zaskakująca cena 100 zł za dostawę jednej puszki farby, podczas gdy inne są na SMART i też są plastykowe opakowania. Drugą sprawą jest niepoinformowanie, dlaczego ta cena jest taka wygórowana. Trzecią - brak odpowiedzi, że inne firmy dostarczają tę samą farbę licząc kilkanaście zł za dostawę jednej puszki i ok. 20 zł za kilka. Czwartą sprawą jest fotka puszki, która jednak nie jest prawdziwa, bo farba jest w rozlatującym się wiaderku... Piąta sprawą są szklane słoiki z ogórkami, które przychodza na SMART.

oznacz moderatorów