anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to nieoryginalne oferty?

anetadabek61
#7 Wielbiciel#

Ostatnio nastąpił **piiip**o-wylew chińskich podróbek telefonów z opisami wprowadzającymi kupujących w błąd. Allegro oczywiście nie chce nic z tym zrobić. Moja nieobeznana w temacie telefonów i w ogóle, kupiła sobie taki telefon. Po tygodniu padł, okazało się, że nawet nie ma takiej specyfikacji jak podano w opisie.

To jest oszustwo i wprowadzanie kupujących w błąd!

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Chińskie podróbki nie od dziś zalewają nasz rynek a allegro to chyba w tym przoduje ale mają z tego stosowne zyski więc ich działania nie powinny cię dziwić.

oznacz moderatorów

Client:102270756
#7 Wielbiciel#

Problem jest z wszystkim, nie tylko telefony, bo allegro na tym zarabia. Ja osobiście kupuje różne produkty bezpośrednio z Japonii więc wiem ile są warte. Krew mnie zalewa jak widzę te podróby na allegro za 30% ceny lub niżej i nawet sprzedawca nie napisze że towar z Chin, ktoś nie w temacie nie odróżni podróby.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Bo telefonów nie kupuje się na allegro, wszystko to podróbki, jakieś szemrane wersje, telefony w kredycie, zastrzeżone Imei. Wszystko ładnie pięknie dopóki nic się nie stanie, ja miałem tablet i nadgorliwy policjant wzamian za pyskówkę w czasie kontroli drogowej sprawdził moje sprzęty. 3 telefony firmowe i tablet co robił za nawigację. Za ten tablet skuli mnie w kajdany i straciłem 6 godzin na wyjaśnienia na komendzie, później zarekwirowali mi go jako dowód w sprawie. To był tablet kupiony na allegro z zastreżonym imei. Zrzekłem się go i sprawa przycichła. Dlatego nigdy więcej tylko w sklepie sieciowym i rachunek do archiwum.

oznacz moderatorów

keeper28
#7 Wielbiciel#

Też zauważyłem sporo podróbek w bardzo niskich cenach wielu produktów.
Np. https://allegro.pl/oferta/samsung-galaxy-buds-pro-11361013754


Moja propozycja dla @Allegro, to wprowadzenie zasady oznaczania takich produktów i możliwość ich filtrowania.
Obecnie najlepszą opcją jest odfiltrowanie sprzedawców co nie wystawiają faktury.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@keeper28, nasza weryfikacja nie potwierdza, że jest to podróbka. Natomiast jeśli otrzymamy zgłoszenie od producenta, ponownie przyjrzymy się tej sprawie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@mr_oma To producent ma dobrowolnie przyznać się że jego wyroby tylko udają oryginały? Dopiero wtedy można liczyć na reakcję z waszej strony ,wydaje mi się że to klienci zgłaszają zastrzeżenia a wy je rozpatrujecie. Szkoda tylko że w przypadkach takich zgłoszeń słowo klienta ma małe znaczenie przy weryfikacji.

oznacz moderatorów

r_a_k
#8 Zapaleniec#

powinniście usuwać podrobione produkty na podstawie zgłoszeń użytkowników, a nie "waszej weryfikacji" bo jak widać, ona po prostu nie działa. A zgłaszanie prośby o weryfikację do producenta to śmiech na sali, chyba nie zamierzacie tak rozwiązywać każdego zgłoszenia o podróbkę?!

oznacz moderatorów

r_a_k
#8 Zapaleniec#

Od momentu kiedy allegro zezwoliło na dropshipping z chin, konta oszustów wyrastają jak grzyby po deszczu. Na szczęście łatwo je rozpoznać, zazwyczaj mają ustawiony kraj wysyłki "chiny" i czas wysyłki "w ciągu 10-14 dni" choć zdarzają się też konta, które mają ustawiony kraj wysyłki "Polska". Allegro totalnie nie radzi sobie z procederem podróbek w serwisie, zapewne mają zwyczajnie za mało osób w moderacji. Dodatkowo chińczycy robią śmietnik w kategoriach umieszczając przedmioty wszędzie gdzie się da bez używania odpowiednich podkategorii, od jakiegoś czasu przeszukiwanie produktów na allegro to jest katorga (już nie wspominam o setkach zduplikowanych ofert różniących się tylko ceną o jeden grosz). Z góry napiszę, że nie zamierzam tego jako kupujący zgłaszać bo musiałbym zgłosić pewnie jakieś 20% przedmiotów w całym serwisie, z resztą i tak nic nie robicie ze zgłoszeniami, nawet jeżeli coś usuniecie to następnego dnia na to miejsce pojawia się dwóch kolejnych sprzedających.

Proponuję całkowicie usunąć opcję sprzedaży przez chińczyków - Allegro, szanujcie się, nie róbcie ze swojego serwisu drugiego a1iexpress bo i tak z nimi nie wygracie, a kupujący się przez to tylko frustrują. Nie róbcie z tego serwisu jakiegoś bazaru. Oczywiście to nie rozwiąże problemu bo podróbki sprzedają również normalne, polskie konta ale to inny temat...

oznacz moderatorów

r_a_k
#8 Zapaleniec#

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np "Balenciaga" i pofiltrować od najtańszych 🙂 Setki oszustów, kraj wysyłki chiny. Nie wiem jakim cudem takie oferty w ogóle wiszą jeszcze na stronie... przecież to powinno być automatycznie banowane przez jakiegoś robota.

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Ale jak Allegro ma stwierdzić, że to podróbki? Bo cena niska?

oznacz moderatorów

r_a_k
#8 Zapaleniec#

To chyba logiczne, że nikt nie sprzedaje tshirtu wartego 1000zł za 80zł (nowy, wysyłka z chin) 🙂

oznacz moderatorów

r_a_k
#8 Zapaleniec#

Szanowni Kupujący,
zapewne też odnieśliście takie samo wrażenie jak ja, że od jakiegoś czasu allegro zamienia się w bazar z chińskimi podróbkami.

Od momentu kiedy allegro zezwoliło na dropshipping z chin, konta oszustów wyrastają jak grzyby po deszczu. Na szczęście łatwo je rozpoznać, zazwyczaj mają ustawiony kraj wysyłki "chiny" i czas wysyłki "w ciągu 10-14 dni" choć zdarzają się też konta, które mają ustawiony kraj wysyłki "Polska". Allegro totalnie nie radzi sobie z procederem podróbek w serwisie, zapewne mają zwyczajnie za mało osób w moderacji. Dodatkowo chińczycy robią śmietnik w kategoriach umieszczając przedmioty wszędzie gdzie się da bez używania odpowiednich podkategorii, od jakiegoś czasu przeszukiwanie produktów na allegro to jest katorga (już nie wspominam o setkach zduplikowanych ofert różniących się tylko ceną o jeden grosz). Z góry napiszę, że nie zamierzam tego jako kupujący zgłaszać bo musiałbym zgłosić pewnie jakieś 20% przedmiotów w całym serwisie, z resztą i tak nic nie robicie ze zgłoszeniami, nawet jeżeli coś usuniecie to następnego dnia na to miejsce pojawia się dwóch kolejnych sprzedających.

Proponuję całkowicie usunąć opcję sprzedaży przez chińczyków - Allegro, szanujcie się, nie róbcie ze swojego serwisu drugiego a1iexpress bo i tak z nimi nie wygracie, a kupujący się przez to tylko frustrują. Nie róbcie z tego serwisu jakiegoś bazaru. Oczywiście to nie rozwiąże problemu bo podróbki sprzedają również normalne, polskie konta ale to inny temat...

oznacz moderatorów