anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to pomyłka czy celowe działanie - próba oszustwa

vlodek_87
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam. Czy można zweryfikować konto sprzedawcy Lisek--Chytrusek? Każda pozycja z portfolio jego zabawek (ponad 25.000) jest z dostawą za "jedyne" 100.000zł. 

Błąd systemu czy próba wyłudzenia?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mwmonety
#21 Demiurg#

Z tą ceną dostawy to nieźle pojechał ,chyba dostawa będzie z kosmosu.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@vlodek_87  sprzedający prawdopodobnie czeka na dostawe i nie ma towaru. Przygotowuje wiec aukcje a cene dostawy ustawił tak aby nikt nie kupił.

Kiedy przyjedzie mu towar wówczas jednym kliknięciem zmieni cennik dostawy i zacznie sprzedawać

W sumie to i tak bezpieczniej niż ustawić cene dostawy na np 100 zł wówczas mógłby sie pojawić kupujący który by kupil i opłacił przez pomyłke. Przy cenie dostawy 100.000 raczej nikt zakupu nie opłaci .

oznacz moderatorów

vlodek_87
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca chyba nie powinien wystawiać przedmiotu na aukcję nie posiadając go na stanie. To jest trochę absurdalne. Otworze sklep, podam godziny otwarcia, ale wszędzie na półkach będą stały atrapy z kosmiczna ceną. 

Zwłaszcza że sprzedawca zamieszcza termin dostawy w przeciągu 2dni. Czyli deklaruje że towar ma na stanie. Dla mnie to podejrzane.

A jeśli ktoś (może dziecko) przez nieuwagę kliknie Kup teraz? 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@vlodek_87  własnie dlatego cen dostawy jast tak duża. Nawet jeśli ktoś kliknie przez nieuwage to zapali mu sie czerwona lampka w momencie p[latności kiedy kwota przekroczy 100 tys. A jeśli kliknie dziecko - sytuacja taka sama. Dziecko nie zrobi przelewu a kartą takiej kwoty nie zapłaci bo nie przejdzie.

Moim zdaniem właśnie dlatego jest to cena 100 tys a nie 100 zł żeby nie było takiej pomylki

Natomiast z dostawami bywa różnie. Czasem jest nieplanoane opóźnienie bo sztorm na morzu , czasem są dłużej na cle. A wystawienie takieji ilości też zajmuje kilka ładnych dni. A sezon praktycznie sie zaczyna.

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vlodek_87 Ani jedno, ani drugie. Nie raz spotkałem takie aukcje > albo z cena przedmiotu 10  000 zł (takiego, który wart 100-200 zł) > albo z bardzo wysoką ceną dostawy > jest tak jak napisał @_Likos_ Przyjdzie dostawa to cena się zmieni na właściwą.

oznacz moderatorów

vlodek_87
#8 Zapaleniec#

Ok, dzięki @_Likos_ i @Ziolko39  za wyjaśnienie tematu. Po prostu gorący okres który się zaczyna i słynne różne oszustwa w internecie wzbudziły moje wątpliwości. 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@vlodek_87 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Poprosiłam odpowiedni dział o weryfikację i kontakt z tym sprzedającym 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów